Saraçoğlu Ana Kolektör Kanalizasyon Hattı Yapılıyor

Saraçoğlu Ana Kolektör Kanalizasyon Hattı Yapılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yerleşime yeni açılan Alakova-Saraçoğlu bölgelerinde Ana Kolektör Kanalizasyon Hattı yapılıyor. 16 bin 200 metre uzunluğundaki hat doğrudan Konya Atıksu Arıtma Tesisleri'ne bağlanacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün, yerleşime yeni açılan ve 40 bin hektarlık bir alana hizmet edecek olan Alakova-Saraçoğlu Ana Kolektör Kanalizasyon inşaatı devam ediyor.

KOSKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Tatlıcak, Alakova, Saraçoğlu bölgelerinin kanalizasyon ihtiyacının giderilebilmesi amacıyla yapılan çalışmalarda toplam uzunluğu 16 bin 200 metre olan hattın doğrudan Konya Atıksu Arıtma Tesisleri'ne bağlanacağı belirtilerek, hattın döşeneceği güzergâhta zemin suyunun yüksek olması ve aşırı derecede asit içermesi sebebiyle 100 yıl ömürlü çevre dostu cam elyaf takviyeli plastik borular kullanıldığı vurgulandı.

Alakova-Saraçoğlu Ana Kolektör Kanalizasyon Hattı'nın şu ana kadar 2 bin metrelik bölümünün tamamlandı. Geriye kalan kısmı ise 2007 yılı sonuna kadar tamamlanacak. Alakova-Saraçoğlu Ana Kolektör Kanalizasyon Hattı'nın toplam maliyeti 10 milyon 25 bin YTL.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;