Sanatçı Ahmet Özdemir'in Santta 50.Yılı

Sanatçı Ahmet Özdemir'in Santta 50.Yılı

Konya Büyükşehir Belediyesi?nin mutat olarak düzenlediği Şehir Konserleri?nin 3.sünün konuğu sanatçı Ahmet Özdemir oldu. Vatandaşlar konsere büyük ilgi gösterirken, Özmedir Fuar Kültür Merkezin?de gerçekleştirilen programda seslendirdiği eserleri ve yaptığı ses taklitleri ile izleyicilerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi sanatçı Ahmet Özdemir için '50.Sanat Yılı'nı kutlama programı düzenledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin mutat olarak düzenlediği Şehir Konserleri'nin 3.sünün konuğu sanatçı Ahmet Özdemir oldu. Vatandaşlar konsere büyük ilgi gösterirken, Özmedir Fuar Kültür Merkezin'de gerçekleştirilen programda seslendirdiği eserleri ve yaptığı ses taklitleri ile izleyicilerine unutulmaz bir gece yaşattı. Mahalli İdareler Yasası görüşmeleri için Ankara'ya giden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özakfa, programa telefon ile katılarak, katılımcılara teşekkür etti, Ahmet Özdemir'i de 50. Sanat Yılı dolayısıyla kutladı.

'Şehir Konserleri'nin 3. sünün konuğu Ahmet Özdemir, yüzlerce kişinin katıldığı gecede izleyicilerine unutulmaz bir gece yaşattı. Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Özdemir'in '50.Sanat Yılı'nın kutlandığı geceye telefon ile katılan Başkan Özkafa, Özdemir'i kutlayarak başladığı konuşmasında, geceye katılan herkese teşekkür etti, kültürel değerlerine sahip çıkan milletlerin gelişebileceğini, yerel değerlerini yitiren ve bu değerler yerine başka milletlerin değerlerini benimseyenlerin özgürlüğünden ve gelişiminden söz etmenin imkansız olduğunu ifade etti.

Özdemir, konserine ses taklitleri ile başladı. Eski araçlardan, hayvan seslerine varıncaya kadar bir çok sesi taklit eden Özdemir'in merhum sanatçı Zeki Müren'i bir eseri ile de olsa taklit etmesi ayakta alkışlandı. Özdemir, kendisine ait onlarca türküyü seslendirdiği gecede, Konya'ın ünlü türkülerini de söyledi.

Geceye katılan Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Mehmet Dolular, Özdemir'e 50.yılı plaketi verdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;