SALK'ın İki Yılı Değerlendirildi

SALK'ın İki Yılı Değerlendirildi

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin İtalya, Portekiz ve Letonya ile birlikte katıldığı SALK Projesi'nin ikinci yıl değerlendirme toplantısı yapıldı. Konya ile birlikte İtalya ve Letonya'dan SALK üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, SALK üyeleri ile 55 yaş üstü emeklilere yönelik KOMEK kursları ve Hanımlar Lokali'nde çeşitli etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin AB Socrates Gruindtvig Projesi kapsamında hayata geçirdiği Sevgi ve Yaşam Tecrübesi Paylaşma Projesi'nin (SALK) ikinci yıl değerlendirme toplantısı yapıldı.

Selçuk Otel'de düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, Halkla İlişkiler Daire Başkanı Sadrettin Kütükçü ile Konya, İtalya ve Letonya'dan SALK üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Abdülmelik Ötegen, Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü (SAMM) ile Meslek Edindirme Kursları'nın (KOMEK) birlikte yürüttüğü SALK Projesi dahilinde bugüne kadar 7 toplantı yapıldığını ve çeşitli eğitim faaliyetleri gerçekleştirildiğini söyledi. SALK toplantılarının verimli hale getirilmesi için toplantılarda alınan kararların Büyükşehir Belediyesi'nce hayata geçirildiğini kaydeden Ötegen, 'Biz isteklerin yerine getirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. SALK üyelerimiz ile 55 yaş üstü emeklilerimize yönelik KOMEK kursları ve Hanımlar Lokali'nde çeşitli etkinlikler düzenliyoruz' dedi.

Konuşmanın ardından toplantıya İtalya'dan katılan 3. Yaş Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi Maria Giovanna Romaniella ile Letonya'dan katılan Lilvorda Derneği Başkanı Genovefa Poriette, SALK ile ilgili deneyimlerini ve ülkelerinin kültürel yapısını anlattılar. Konya'ya ve Mevlâna'ya hayran olduklarını belirten katılımcılar, kültürler arası diyalog için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ettiler.

SALK PROJESİ

Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) AB Eğitim ve Kültür Daire Başkanlığı bünyesinde yürütülen SALK projesine Türkiye'yi temsilen Konya katılırken, diğer katılımcı ülkeler Portekiz, Letonya ve İtalya. Yaşlılar ile gençler arasındaki tecrübe paylaşımını sağlamayı amaçlayan 23 bin avroluk proje kapsamında emekli ve yaşlıların bir araya gelebilecekleri mekanlar oluşturuluyor. Proje kapsamında çeşitli kültür etkinlikleri, konferanslar, ziyaretler ve eğitim kursları düzenleniyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;