SALK Üyeleri Letonya'ya Gitti

SALK Üyeleri Letonya'ya Gitti

Konya Büyükşehir Belediyesi, AB destekli Sevgi ve Yaşam Tecrübesi Paylaşma Projesi çerçevesinde iki yetişkini Letonya'daki toplantıya gönderiyor. Proje üyeleri arasından seçilen iki kişi Letonya'da 5 gün kalacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü (SAMM) bünyesinde yürütülen Sevgi ve Yaşam Tecrübesi Paylaşma Projesi'ne (SALK) katılan iki kişi, Letonya'ya gönderildi.

Prof. Dr. Mustafa Pehlivan, SAMM Müdürü Mücahit Sami Küçüktığlı ile birlikte Letonya'daki SALK toplatısına katılacak olan Nurten Oktaç (69) ve Nemci Demir (50) Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti.

Emekli ve 55 yaş üstü yetişkinlerin tecrübelerinin paylaşılması ve toplum hayatına aktif katılımlarının sağlanması amacıyla Avrupa Birliği (AB) destekli gerçekleştirilen projenin Türkiye'de örnek bir proje olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, projede başka ülkelerin deneyiminden yararlanıldığını hatırlatarak, projeye katılanlara teşekkür etti. Projenin gelecek açısından son derece önemli olduğunun altını çizen Başkan Akyürek, Konya'da da yetişkilerin gençlerle buluşabilecekleri ortamlar oluşturulacağını, bunların oluşturulması ile yeni bir bakış açısının ortaya çıkacağını söyledi.

AB Socrates Gruindtvig projesi çerçevesinde 3-8 Mayıs tarihleri arasında Letonya'da bulunacak olan iki SALK üyesi, 40 kişi arasından kurayla belirlendi. Belirlenecek SALK üyeleri ileri tarihlerde projeye katılan Portekiz ve İtalya'daki toplantılara da katılacaklar.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;