SALK Üyeleri İle Öğrenciler Kampüs'e Fidan Dikti

SALK Üyeleri İle Öğrenciler Kampüs'e Fidan Dikti

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü çerçevesinde kurulan Sevgi ve Yaşam Deneyimi Paylaşma Projesi'ne katılan yetişkinler ile SÜ öğrencileri Kampüs içine 800 fidan dikti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü (SAMM) ile Selçuk Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin ortaklaşa düzenlediği ağaç dikme programı çerçevesinde SÜ Alaaddin Keykubat Kampusü içine 800 adet fidan dikildi.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı, TEMA Vakfı ile İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'nün desteği ile düzenlenen program hakkında bilgi veren Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürü Mücahit Sami Küçüktığlı, Sevgi ve Yaşam Deneyimi Paylaşma Projesi (SALK) kapsamında bulunan yetişkinlerin de katıldığı ağaç dikme programı dolayısıyla 800 fidanın toprakla buluştuğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Selçuk Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Pehlivan, emekli, 55 yaş üstü yetişkinlerin tecrübelerinin paylaşılması ve toplum hayatına aktif katılımlarının sağlanması amacıyla AB destekli gerçekleştirilen projenin çeşitli etkinliklerle devam ettiğini hatırlatarak, gerçekleştirilen fidan dikim programı çerçevesinde yetişkinler ile gençlerin kaynaşmasının sağlandığını vurguladı.

Fidan dikme programına katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen de, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Konya'nın gelişmesi için çalıştığını belirterek, SALK projesi çerçevesinde tecrübe ve sevgi paylaşımına katılan yetişkinler ile gençlere teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi olarak son bir yıl içinde bir buçuk milyon fidan dikimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Ötegen, Konya'da kişi başına düşen yeşil alan miktarının arttığına dikkat çekti.

Hayatı boyunca bir milyon fidan diken SALK üyesi Muharrem Topluk da, gençlerin ağaç dikmesini tavsiye ederek, her ağacın bir can olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından 800 fidan toprakla buluştu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;