Sakatlar Derneği'nden Başkan Akyürek'e Ziyaret

Sakatlar Derneği'nden Başkan Akyürek'e Ziyaret

Sakatlar Derneği Konya Şubesi üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti. Başkan Akyürek, bir ülkede sosyal hayatın içindeki engelli sayısı ne kadar fazlaysa, o ülkenin gelişmişlik oranının o kadar fazla olacağını ifade ederek, yaptıkları en güzel hizmetlerin engellilere yönelik hizmetler olduğunu vurguladı.

Sakatlar Derneği Konya Şubesi üyeleri, 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret ettiler.

Türkiye Sakatlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Sayı, Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı ve dernek üyelerini kabul eden Başkan Akyürek, belediye olarak insana hizmet için çalıştıklarını belirterek, Konya merkezde akülü araba bulamadığı için evinden çıkamayan engelli kalmayıncaya kadar çalışmalarının artarak devam edeceğini söyledi. 3 yıllık süreçte yaptıkları en güzel hizmetlerin engellilere yönelik yapılan hizmetler olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, bir ülkede sosyal hayatın içindeki engelli sayısı ne kadar fazlaysa, o ülkenin gelişmişlik oranının da o kadar fazla olacağını ifade etti.

Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı da, Konya olarak Sakatlar Federasyonu'nun Türkiye'deki en aktif şubesi olduklarını belirterek, kendilerine her zaman destek veren Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda Başkan Akyürek, dernek üyelerine Büyükşehir Belediyesi yayınlarından hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;