ruhsatsız LPG İstasyonları Kapatılıyor

ruhsatsız LPG İstasyonları Kapatılıyor

Konya?da bulunan 45 LPG istasyonunda yapılan denetimler sonucunda ruhsatsız olan ve eksiklikleri bulunan istasyonlar hakkında yasal işlem uygulandığı bildirildi. Çevre Koruma Daire Başkanı Ceylani Kılıç, ruhsatsız olan LPG istasyonlarının kapatılacağını söyledi.

'Çevre Şube Müdürlüğünce 2002 yılından bu yana insan ve çevre sağlığı açısından büyük önem arz eden LPG istasyonlarının denetimleri aralıksız sürdürülmüş ve ruhsatsız faaliyet gösteren istasyonlar hakkında yasal işlem yapılmıştır.

Belediyemiz mücavir alan sınırları içerisinde bulunan 45 LPG istasyonu ile ilgili olarak, 12 şubat 2002 tarihli ilgili yönetmelik gereğince yürütülen çalışmalarla 83 LPG ve Akaryakıt istasyonundan 31 adedi ruhsatlandırılmıştır.

Ruhsatsız olarak faaliyetlerini devam ettirmekte olan 45 LPG istasyonuna Gayri Sıhhi Müesseseler (GSM) Yönetmeliği'nin 22. maddesi gereğince 15 Aralık 2003 tarihinde Belediyemiz Çevre Koruma Daire Başkanlığı, Sanayi Ticaret İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Çevre ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile kapatma işlemlerine başlamıştır'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;