Rögarlardaki Kötü Kokuların Önüne Geçiliyor

Rögarlardaki Kötü Kokuların Önüne Geçiliyor

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, kombine kanal temizleme araçları ile rögarlardan çıkan kötü kokuların önüne geçiyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KOSKİ) Genel Müdürlüğü kanal şebekelerinin temizliğinde yeni bir uygulama başlattı. Yeni sistemle yağmur suyu ızgaralarından ve rögarlardan çıkan kötü kokuların önüne geçilecek.

Kombine kanal temizleme araçları sayesinde kanalizasyon şebekelerinin tıkanmaması ve şebekenin daha sıhhatli çalışması için gerekli temizliklerin yapıldığını kaydeden KOSKİ Genel Müdürlüğü, şehir genelindeki 2 bin 500 kilometre uzunluğundaki kanalizasyon şebekesinin tamamının temizlik işlerinin yapılmasının hedeflendiğini vurguladı. Yapılacak çalışma sonucunda yağmur suyu ızgaralarından ve rögarlardan çıkan kötü kokuların önüne geçileceği vurgulanan açıklamada şunlar belirtildi: 'Kanalizasyon şebekelerindeki tüm tıkayıcı atıklar vakumlanarak temizleneceği için abonelerimizin şikâyetleri de azaltılmış olacaktır. Her türlü tıkanıklığın bu araç sayesinde kısa bir sürede giderilecek olması ekiplerimize hem zaman kazandıracak, hem de daha çok arızaya müdahale yapmalarına imkân sağlayacaktır. Yüksek basınçlı olmasından dolayı kanalizasyonu tıkayan maddeleri kolaylıkla parçalayabilen sistem, 20 cm. çapındaki boru aracılığı ile baca ağzından vakumlanabilmektedir. Bu sayede tıkanan kanalizasyon rahat bir şekilde açılabilmektedir.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;