Rektörlük Önünde Kavşak Düzenlemesi Yapıldı

Rektörlük Önünde Kavşak Düzenlemesi Yapıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Selçuk Üniversitesi Rektörlük binası önünde yaptığı kavşak düzenlemesi ile bölgedeki trafik sıkışıklığının önüne geçti. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt, daha önce o bölgede bulunan kesik kısımdan geçmek isteyen araçların trafik sıkışıklığına yol açtığını belirterek, yeni düzenlemenin sürücüleri rahatlattığını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin Ankara Caddesi'nin Alaaddin Tepesi'ne bağlandığı kısım olan Selçuk Üniversitesi Rektörlük binası önünde yaptığı kavşak düzenlemesi vatandaşların takdirini topluyor.

Orta refüjde bulunan kesik kısmın kaldırılarak, araçlara daha uygun bir alandan geri dönüş imkanı tanındığını belirten Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt, bu kesik kısmın daha önce araçlar tarafından geri dönüşler için kullanıldığını, ancak dönüş işlemi sırasında trafikte sıkışıklığa yol açtığını söyledi. Büyükkarakurt, 'Burası Atatürk Lisesi önünden gelen yolun devamı olduğu için bazı araç sürücüleri trafik ışığında beklememek için Sultanşah Caddesi'nden girip Adliye'nin yanından geçerek, kolay dönüş sağlamaya çalışıyordu. Bu da trafiği riske sokuyordu. Orada zaten refüj çok dar olduğu için, bir arabanın sığacağı genişlik yoktu. Biz de bunu fark ederek o arayı kapattık ve Karatay Medresesi önündeki daha geniş bir alandan yer açarak araçlara daha güvenli dönüş imkanı sağladık. Sonra bordür ve asfaltını tamamlayarak hizmete açtık. Şu anda oradaki çalışma için gerçekten çok teşekkür alıyoruz. Araçlar artık hiç beklemeden geri dönüş imkanı buluyor' dedi.

Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin bugünlerde aynı caddenin gerisinde kalan kısmı da kapatma çalışmaları yaptığına işaret eden Büyükkarakurt, Ata Petrol'den Hastane Caddesi'ne gelen tek şeritli yolda devam eden çalışmaların birkaç gün içinde tamamlanarak bu alanın asfaltlanacağını vurgulayarak, şöyle devam etti: 'Tarla Mahallesi ile Ferhuniye Mahallesi'nin kesiştiği noktadaki Karatay Sokak üzerinde, Atatürk Caddesi'ne dönen kısımda bir kesik vardı, orayı da kapattık. Şimdi bu alanın bordür ve parke işlerini tamamladık. Uygun alanlara park için cepler yaptık. Asfaltını da tamamladığımız zaman burası da insanlardan olumlu eleştiriler alacak.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;