Ramazan Yardımları

Ramazan Yardımları

İhtiyaç sahibi 6 bin 500 aileye yiyecek yardımı. Konya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi 6 bin 500 aileye ramazan ayı içerisinde yiyecek yardımında bulunacak. Ramazan ayı içerisinde dağıtımı başlayacak yardımlar hakkında bilgi veren Sosyal Hizmetler Daire Başkanı M. Atilla Şirin, Sosyal Belediyecilik çalışmalarında Konya Büyükşehir Belediyesinin tüm belediyelere örnek olacağını belirtti

Sosyal Hizmetler Daire Başkanı M. Atilla Şirin yaptığı açıklama şöyle;

'Konya'yı Sosyal Belediyecilikte 'Model Kent' yapma yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sosyal Belediyecilikte adına kanunların vermiş olduğu yetki ve görev çerçevesinde hemşerilerimize verilen hizmet yarışı devam etmekte. 1 milyonu aşan nüfusu ile Konya Türkiye'nin dört büyük şehrinden biri. Bu kadar insanın yaşamını sürdürdüğü Konya'da takdir edersiniz ki bir çok kesimden insan yaşamakta. Bizlerde yerel yönetimler olarak her kesim insanın ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmaktayız. Geçtiğimiz günlerde hizmete açtığımız Alo 188 Doğum ve Cenaze hattı Sosyal Belediyecilik çalışmalarının temel taşlarından biridir. Doğumdan ölüme hemşerilerimizin yararlanabileceği çalışmaları Konya Büyükşehir Belediyesi adına yapmak bizleri son derece memnun etmekte. Okulların açılmasıyla birlikti 35 bin ihtiyaç sahibi örgenciye önlük, kırtasiye çanta yardımında bulunduk. Çalışmalarımız bunlarla da sınırlı kalmayacak. Ekim ayının 15'şi itibariyle Ramazan ayı'nı karşılayacağız. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak Ramazan ayı içerisinde 6 bin 500 ihtiyaç sahibi aileye yiyecek yardımında bulunacağız. Belediyemize dilekçe ile ihtiyaç sahibi olduğunu bildiren ailelerin dilekçeleri incelemeye alınarak tahkikatlarını yapıyoruz. İncelemeler sonucunda herhangi bir sosyal güvenceleri ve gelirleri olmayan ihtiyaç sahibi ailelere Belediyemiz 'şefkat elini' uzatarak onları rencide etmeden kuru gıda ihtiyaçlarını evlerine götürerek kendilerine teslim ediyoruz' dedi.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanı M. Atilla Şirin, yardım paketleri içerisinde toz şeker, mısırözü yağı, çay, pirinç, makarna, mercimek, bulgur, kuru fasulye, salça, nohut, tahin, erişte, hazır çorbalık ve un bulunduğunu bildirdi.

Basın Kuruluşları için;