Ramazan Çadırından Milli Görüş Gecesi

Ramazan Çadırından Milli Görüş Gecesi

Konya Büyükşehir, Karatay ve Meram Belediyeleri tarafından organize edilen ?Ramazan Etkinlikleri?nin 6 gün konuğu Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Recai Kutan ve Çorum Belediyesi Eski Başkanı Arif Ersoy oldu. Kutan, gecede yaptığı konuşmada Türkiye?deki tüm belediyelerin Konya?yı örnek aldığını dile getirdi.

Tarihi Şerafeddin Meydanı'nda kurulan dev 'Ramazan Çadırı'nda her gece 2500 kişiye yemek ikram ediliyor. Yaklaşık 100 personelin görev aldığı çadırda iftar sonrası programlarda düzenleniyor. Ramazan ayının 6 gününde çadırda iftar açan vatandaşlara Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Recai Kutan'da eşlik etti. Kutan, Ramazan çadırının mütevazı sofrasında Konyalılarla birlikte orucunu açmanın mutlulunu yaşadığını söyledi. Kutan, dünyanın dört bir yanında Müslümanların zulüm altında olduğuna dikkat çekerek cenabı haktan tüm Müslümanlara huzurlu, mutlu, saadet dolu günler getirmesini temenni etti. Başkan Mustafa Özkafa ile aynı sofrada iftarını açan Kutan, iftar çadırı geleneğinin de Milli Görüşçü belediyelerin ilk uygulamaları arasında yer aldığını ifade etti.

İftar saatinin ardından 100 kişilik personel çadırı Teravih sonrası etkinlik için hazırlamaya başladı. Çok kısa sürede hazır hale getirilen çadırda Ekonomik Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) tarafından tertiplenen 'Milli Görüş Tarihi ve Günümüz' konulu Prof.Dr. Arif Ersoy'un konferansına geçildi. Ersoy, Milli Görüş Tarihini ve günümüzü değerlendirdiği konuşması bir ders gibi geçti. Yoğun ilgi gören konferans gecenin geç saatlerine kadar sürerken, salon binlerce kişinin sloganları ile inledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;