Ramazan Çadırında Cumhuriyet Kutlamaları

Ramazan Çadırında Cumhuriyet Kutlamaları

Konya?da Büyükşehir, Meram ve Karatay Belediyelerinin ortaklaşa düzenledikleri ?Ramazan Etkinlikleri? Orta Oyunu, Hacivat-Karagöz gösterisi ve Aşıklar Şöleni ile devam etti. 2500 kişinin yemek yediği çadırda teravih namazı sonrası başlayan programı binlerce kişi izledi.

Konya'da üç belediye'nin ortaklaşa organize ettiği 'Ramazan Etkinlikleri' büyük ilgi topluyor. Her gün 2500 kişinin iftarını açtığı Ramazan çadırında her gece teravih namazı sonrasında çeşitli etkinlikler düzenleniyor. 3 Ramazan gecesinde Orta Oyunu, Hacivat-Karargöz ve Aşıklar Şöleni yapıldı. Programı binlerce kişi izlerken Orta Oyunu ve Hacivat-Karagöz gösterisi büyük alkış topladı. Çocuklarında büyük ilgi gösterdiği etkinliklerin Ramazan Ayı boyunca devam süreceği bildirildi.

Gece'de şölen düzenleyen Aşıklar ise türkü ve atışmalarıyla hem Ramazan ayını, hem de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı. Cumhuriyet türküleri ve marşlarının okunduğu gecede eserlere vatandaşlarda eşlik ederken Büyükşehir Belediyesi 28 Ekim ve 29 Ekim geceleri saat 20.00'de havai fişek gösterisi yaptı. Gösteri Konya'nın dört bir yanında izlenirken, güzel görüntülerin oluşmasına neden oldu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;