Ramazan Bayramı 2002

Ramazan Bayramı 2002

Konya Büyükşehir Belediyesi vatandaşlarımızın yaklaşan Ramazan Bayramını huzurlu geçirebilmeleri için bir dizi tedbir aldı. Gelenek bu yılda bozulmadı ve toplu ulaşım araçlarının bayramda yapacakları seferleri yeniden düzenlenirken, ucuz bayram alışverişi için ?Tarihi Türk Evleri? 4 Aralık Çarşamba gününe kadar hizmet verecek.

24 saat kesintisiz hizmet anlayışı ile çalışmalarını planlı ve programlı olarak sürdüren Büyükşehir Belediyesi her zaman olduğu gibi Ramazan Bayramı süresince de halka hizmet vermeye devam edecek.

İşte Büyükşehir Belediyesince alınan tedbirler;

Toplu Ulaşım

Bayram ve tatil süresince ulaşımda her hangi bir aksama yaşanmaması için toplu ulaşımda bazı bölgelerde ek seferlere gidilirken, toplu ulaşım seferlerinde bayram tarifesi uygulanacak.

İtfaiye

İtfaiye ekipleri her hangi bir olumsuzluğa karşı hazırlıklı olacaklar. Alo 110 ve 235 46 00 Bayram süresince hizmet vermeye devam edecek.

Zabıta

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri bayram süresince vatandaşlarımızın rahat,huzurlu bir şekilde bayramı geçirmeleri amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Her hangi bir sorunla karşılaşan vatandaşlarımız Zabıta Müdürlüğü'ne 235 46 00, Otogar Zabıta'ya da 265 01 93 nolu telefonlar aracılığıyla ulaşabilecek.

Fen İşleri

Fen İşleri Daire Başkanlığı ve bağlı birimler bayramda yağış beklenmesi dolayısıyla ek tedbirler aldı. Olası yol bozulmaları ve buzlanmalara karşı oluşturulan ekipler bayramda da görev yapacak.

KOSKİ

Halkımız tatlısu çeşmelerinden bayram süresince de herhangi bir sorun yaşamadan yararlanmaya devam edecektir. Alınan tüm tedbirlere rağmen olası bir su ve kanalizasyon arızası için ayrı ayrı nöbetçi ekipler oluşturulmuş olup vatandaşlarımızın hizmetinde olacaklardır. Arızaların giderilmesi için vatandaşlarımızın ücretsiz hat Alo 185 veya 238 47 00 no lu telefona not bırakmaları yeterli olacak.

Mezarlıklar

Mezarlıklar Müdürlüğü 651.675 m2 mezarlık alanın genel temizliğini ve bakım işlerini yaparak mezarlıkları bayram ziyaretlerine hazırlıyor. Temizlik esnasında 441 kamyon ot ve çöpü mezarlıklardan kaldırılırken, bayrama kadar çalışmalar devam edecek ve kent genelinde ki tüm mezarlıkların ziyarete hazır hale getirilmesi sağlanacak.

Ucuz Alışveriş Tarihi Türk Evlerinde

Fuar Müdürlüğü, vatandaşların daha güvenli, düzenli ve ucuz alış-veriş imkanı sağlamak amacıyla bu yılda 'Tarihi Türk Evleri'ni hizmete açtıklarını açıkladı. 4 Aralık 2002 tarihine kadar Tarihi Türk Evleri'nde bayram sergileri açık olacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;