Rahmet Akşamları'na Büyük İlgi-M.Cihat Konseri

Rahmet Akşamları'na Büyük İlgi-M.Cihat Konseri

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Zafer Meydanı'nda düzenlenen Rahmet Akşamları'nın altıncı gün konuğu Mustafa Cihat oldu. Konseri izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kazım Karabekir Caddesi'nin kültürel etkinliklerle Türkiye'ye örnek olacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla Kazım Karabekir Caddesi'nde düzenlenen Rahmet Akşamları programları Konya halkının büyük katılımları ile devam ediyor.

ZAFER, SOSYAL HAYATIN MERKEZİ OLDU

Trafiğe kapatıldıktan sonra Konya'da sosyal hayatın merkezi haline gelen Kazım Karabekir Caddesi'nin Ramazan dolayısıyla rengarenk süslenmesinin ardından 25 Eylül günü başlayan konserlere gösterilen ilgi gün geçtikçe artıyor. Her akşam saat 21.00'de başlayan etkinlikler öncesi Zafer Meydanı'na gelen Konyalılar, hem rengarenk ışıklar altında esnaflardan alışveriş yapıyor, hem de kendileri için düzenlenen etkinlikleri izliyor.

MUSTAFA CİHAT ESERLERİ İLE BÜYÜLEDİ

Ekinliklerin altıncısının konuğu Mustafa Cihat oldu. Hacivat-Karagöz ve tiyatro gösterisinin ardından büyük alkışlarla sahneye gelen Cihat, sevilen eserlerini meydanı dolduran Konyalılar için seslendirdi. Sahnede kaldığı yaklaşık bir buçuk saat boyunca eserlerini vatandaşlar ile birlikte seslendiren Cihat, Konya'da olmaktan her zaman mutluluk duyduğunu ifade etti.

ZAFER MEYDANI TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK

Konseri izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Ramazan etkinleri programına katılan Mustafa Cihat'a teşekkür ederek, çiçek takdim etti. Ramazan ayının Konya'da bu yıl farklı bir güzellikte yaşandığına dikkat çeken Başkan Akyürek, yayalaştırılan Kazım Karabekir Caddesi'nin Konya'da kültürel faaliyetlerin merkezi olduğunu söyledi. Ramazan ayında ve sonrasında düzenlenecek kültürel etkinliklerle Kazım Karabekir Caddesi'nin Türkiye'ye de örnek bir cadde olacağını kaydeden Başkan Akyürek, etkinliklerde emeği geçenlere teşekkür etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;