Proje ve Yatırımda Yılın Belediye Başkanı Tahir Akyürek

Proje ve Yatırımda Yılın Belediye Başkanı Tahir Akyürek

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Şehir ve Başkan Dergisi tarafından 'Proje ve Yatırım Dalı'nda Yılın Belediye Başkanı seçildi. Düzenlenen törenle ödülü alan Başkan Akyürek, sorumluluklarının farkında olarak nasıl çalışılması gerektiğini bilen belediye başkanlarının başarılı olduğunu vurgulayarak, şehirlerinde kalıcı eserler bırakan belediye başkanlarını tebrik etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Şehir ve Başkan Dergisi tarafından 'Proje ve Yatırım Dalı'nda Yılın Belediye Başkanı seçildi.

İzmir'de yayın hayatını sürdüren Şehir ve Başkan Dergisi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl bölgeler arasında yapılan İç Anadolu Bölgesi Yılın Belediye Başkanları Ödül Töreni Nevşehir Kapadokya Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Törene, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in yanı sıra Sivas, Karaman ve Niğde Belediye Başkanları ile ilçe ve beldelerden 19 yerel yönetici katıldı.

Gazeteciler arasında gerçekleştirilen anket sonucu belirlenen yarışma sonuçlarını açıklayan Şehir ve Başkan Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Atilla Sertel, bu yıl beşincisini gerçekleştirdikleri törenin gazetecilerin yaptıkları değerlendirmeler ışığında sonuçlandığını söyledi. Sertel, gece gündüz demeden şehirleri için çalışan belediye başkanlarının vefakar insanlar olduğunu ifade etti.

Ödülünü Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver'den alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, belediye başkanları olarak hangi sorumluluğun altında olduklarını ve nasıl çalışmaları gerektiğini bildiklerini vurgulayarak, 'Burada her siyasi partiden başarılı belediye başkanı var. Bizler seçildikten sonra parti rozetini bir tarafa bırakıp herkesin belediye başkanı oluyoruz. Şehirlerinde kalıcı eserler bırakan tüm belediye başkanlarını tebrik ediyor, bizi bu ödüle layık gören gazetecilere teşekkür ediyorum' dedi.

İç Anadolu Bölgesi'nde Yılın Belediye Başkanları oylamasında 255 gazeteci oy kullandı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;