Prizren ve Kalkandelen'de Ramazan Programları

Prizren ve Kalkandelen'de Ramazan Programları

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Bayrampaşa Belediyesi ile birlikte yürüttüğü Balkanlarda Ramazan programları devam ediyor. Kosova'nın Prizren ve Makedonya'nın Kalkandelen şehirlerinde iftar programlarına katılanlar, Büyükşehir Belediyesi Sema Ekibi'nin gösterisini ilgiyle izlediler.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan Ayı nedeniyle Balkan ülkelerinde gerçekleştirdiği tanıtım programları ilgiyle takip ediliyor.

İstanbul Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu ile birlikte, Balkanlardaki tanıtım programları için hazırlanan otobüsle faaliyetlerini gerçekleştiren Konya Büyükşehir Belediyesi Ekipleri, son olarak Kosova’nın Prizren, Makedonya’nın Tetova (Kalkandelen) şehirlerinde iftar ve sema programları düzenledi.

Halkın çoğunluğunun Türkçe konuştuğu Prizren’de Şadırvan Mahallesi’nde kurulan iftar sofraları, sema gösterisi, tanıtım stantları ve konserler büyük ilgi gördü.

Kalkandelen’de ise iftara katılan 3 bin 500 kişi Konya Büyükşehir Belediyesi Sema Ekibi’ni ilgiyle izledi. Kalkandelen’deki programa Kalkandelen Belediye Başkanı Hazbi Lika, Plasnitsa Belediye Başkanı Fidail Salifoski, TDP Makedonya Milletvekili Hadi Nezir, Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Mahmut Yusufi, Prizma Derneği Başkanı Sedat Süleymani, SDA Genel Başkanı Kenan Mazlami, El Hilal Yardımlaşma Teşkilatı Başkanı Behcuddin Şehapi ve Makedonyalılar katıldı. Balkanlardaki programlar Ramazan Ayı boyunca devam edecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;