Pazar Günü Sessiz Olalım

Pazar Günü Sessiz Olalım

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Korumla Daire Başkanı Ali Özer, yarın yapılacak ÖSS öncesi, vatandaşlara uyarılarda bulundu. Sınav saatinde öğrencilerin konsantrasyonunu sağlıklı bir şekilde sağlamaları gerektiğini belirten Özer, bunun için sessiz bir ortamın sağlanması gerektiğini bildirdi.

Büyükşehir Belediyesi'nin öğrencilerin sağlıklı sınav yapabilmeleri için bir dizi önlemler aldığını kaydeden Özer, bu bağlamda zabıta ekiplerinin okul çevrelerinde denetim yapacağını, öğrencileri rahatsız edici davranış gören vatandaşların 353 02 12 nolu telefona bildirmelerinin gerekli işlemlerin yapılması için yeterli olacağını söyledi.

Yaklaşık 1 milyon 800 bin öğrencinin ter dökerek kaderini belirleyeceği ÖSS öncesi bir açıklama da Konya Büyükşehir Belediylesi Çevre Koruma Daire Başkanı Ali Özer'den geldi. Gürültü kirliliğinin insan sağlığını fizyolojik ve psikolojik yönde olumsuz etkilediğini belirten Özer, açıklamasında şu görüşlere yer verdi. 'Birçok gencimizin geleceğine yön verecek olan üniversite sınavına artık saatler kaldı. Pazar günü yapılacak olan sınava katılacak olan tüm üniversite adaylarına Konya Büyükşehir Belediyesi olarak başarılar diliyoruz. Sınav esnasında toplum olarak sessizliğimizi muhafaza etmeliyiz. Çünkü en ufak bir dış etki, öğrencilerimizin konsantrasyonlarını dağıtmaya yetecektir. Sınavların yapıldığı okul çevresinde ve caddelerde kurulan pazar yeri esnafının müşteri çağırmak için bağırmaları, trafikte seyreden araçların ve düğün konvoylarının korna yüksek ses gibi benzeri davranışlarda bulunmaları; öğrencilerimizin motivasyonlarının bozulmasına ve geleceklerinin etkilenmesine sebebiyet verecektir. Öğrencilerimizin konsantrasyonlarının bozulmaması için belediye olarak bir dizi önlemler aldık. Zabıta ekiplerimiz sınav boyunca okul çevrelerinde denetimler yapacaklardır. Ayrıca vatandaşlarımız da bu yasaklara uymayanları tespit ettikleri takdirde; çevre zabıta karakol amirliğine 353 02 12 nolu telefona bildirmeleri halinde; anında müdahale edilecektir. Yasaklara uymayanların tespiti halinde gerekli yasal işlem yapılacaktır.'

Basın Kuruluşları için;