Pazar Günü Sesiz Olun

Pazar Günü Sesiz Olun

Konya Büyükşehir Belediyesi araç sürücülerini uyardı. Hafta sonu yapılacak olan ÖSS Sınavına girecek öğrencilerin sınav esnasında konsantrasyonlarının dağılmaması için özellikle araç sürücülerinden okul önlerinde sessiz seyahat etmelerini estedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Ceylani Kılıç yaptığı açıklamada; ' bireyler üzerinde olumsuz etki yapan sesleri gürültü olarak adlandırıyoruz. Günümüzdede çevre sorunlarının en başında gürültü kirliliği gelmektedir. Gürültü kirliliği insan sağlığını fizyolojik ve psikolojik olarak olumsuz yönde etkilemektedir. Unutulmamalıdır ki çevremizde bizden başka insanlarda yaşamaktadır.

Bir çok gencin kaderini etkileyecek olan ÖSS sınavı'nada artık saatler kaldı. Pazar günü yapılacak olan ÖSS sınavında katılan tüm öğrencilere başarılar diliyoruz. Sınav esnasında toplum olarak sessizliğimizi muhafaza etmeliyiz. Sınav saatinde yapılan en ufak bir dış etki öğrencilerimizin konsantrasyonlarını dağıtmaya yetecektir. 09.00 ile 12.00 saatleri arasında yapılacak sınavda özellikle okul önlerinde seyir eden araç sürücüleri ve seyyar satıcıların sükunetlerini korumalarını rica ediyoruz 'dedi.

Basın Kuruluşları için;