Özürlüler Merkezinden Yardım Eli

Özürlüler Merkezinden Yardım Eli

Konya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan Özürlüler Koordinasyon Merkezi çalışmalarını sürdürüyor. Her gün 5 yardıma muhtaç aileye umut kapısı olan merkez kurulduğundan bugüne kadar yaklaşık 50 aileye yardım etti.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Belediye binasında yapılan törenle hizmete giren Özürlüler Koordinasyon Merkezi çalışmalarını sürdürüyor. Şehirdeki tüm özürlülere hizmet verecek olan Özürlüler Koordinasyon Amirliği'ne şu ana kadar 820 özürlü vatandaş kaydedildiği bildirildi. Beş sağlık personeliyle hizmet veren servis yatalak hastalara evlerinde müdahale ederek sağlık kontrollerini mutat olarak sürdürmekte.

Yeni açılan merkezin çalışmaları hakkında bilgi veren Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Muhittin Fidan Konya'da yardım edilmedik özürlü aile bırakılmayacağını kaydetti. Fidan 'Geçtiğimiz hafta törenle açılışını yaptığımız merkezimize şu ana kadar 820 özürlü vatandaş müracaatta bulundu. Bu vatandaşlarımızı bilgisayar kayıtlarına geçerek kontrol altına alıyoruz. Bir doktor iki Sağlık Memuru, bir hemşire ve bir büro görevlisi ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Özürlü derecesi yüksek yatalak hastalara evlerinde müdahale ediyoruz. Gerekli müdahalenin ardından özürlü hemşehrilerimiz hastaneye kaldırılarak tedavileri burada devam etmektedir. Yardıma muhtaç ailelerin belediyeyi arayarak kayıt ettirmelerini rica ederiz' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;