Özkafa'dan Arama-Kurtarma Personeline TEŞEKKÜR

Özkafa'dan Arama-Kurtarma Personeline TEŞEKKÜR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, çöken Zümrüt Sitesi'nde arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarına katılan belediye personeli onuruna yemek verdi. Özkafa, arama-kurtarma çalışmalarında görev alan belediye personeline tüm Konyalılar adına teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, çöken Zümrüt Sitesi'nde aram-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarına katılan belediye personeli onuruna yemek verdi. Yemeğe ev sahipliği yapan Başkan Özkafa, Meram Belediye Başkanı Mustafa Özkan, KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, Konyaspor Kulüp Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Köseoğlu, Daire Başkanları ve birim amirleri katıldı.

Özkafa yemekte yaptığı konuşmada 'Bayramın ikinci günü meydana gelen ve tüm Türkiye'yi derinden üzen Zümrüt Sitesi'nin çökmesi sebebiyle hayatını kaybeden hemşehrilerimize Cenab-ı Haktan rahmet, yaralılara acil şifa, yakınlarına sabır, tüm milletimize başsağlığı diliyorum. Şehrimiz böyle acı bir olayı ilk defa yaşamıştır. Olayın bayram günü meydana gelmesi ayrı bir üzüntü kaynağı olmuştur. Bugün olayda hemşehrilerimizin kurtarılması için görev alan siz değerli arkadaşlarımızla birlikteyiz. Halkımız sayenizde en acı gününde bile belediyenin yanlarında olduğunu gördü. Belediyeler rutin hizmetlerini yapmakla yükümlüdürler, bu hizmetlerini yaparlarken pek fazla dikkat çekmezler. İnsanlarımız sel, deprem, yangın ve en son yaşadığımız bina çökmeleri gibi olağan dışı durumlarda da şehri yöneten, şehre hizmet edenlerden yardım bekler ve yanlarında olmasını isterler. Ülkemizdeki pek çok belediye böyle durumların altında kalkamaz ve halkımız duyduğu üzüntünün üzerine bölgedeki kurumların yetersizliğinde ekler. Ama Konya belediyeleri olarak bu durumun tüm şehirlerde böyle olmadığını, gerektiğinde yerel yönetimlerin tüm güçleriyle, gecesini gündüzüne katarak halkının yanında olduğunu gösterdik. Çöken Zümrüt Sitesi'ne ilk müdahaleyi siz değerli kardeşlerim yaptınız. İlk hemşehrilerimizi sizler kurtardınız. Bizlere birer can daha bağışladığınız. Allah'a şükürler olsun. Olayı öğrendikten sonra bayram olmasına rağmen çok kısa sürede ilk günde 600 kişiye daha sonraki günlerde görev alacak 1000 kişiye ulaştık. Birçok arkadaşımız kendi imkânları ile tatilini bölerek görevinin başına dönmüştür. Halkımız sayenizde güven duymuş, acısının yanına sizin hizmetinizle gelen iç huzurunu eklemiştir. Çalışmalarınız, diğer illerden gelen ekiplerin çalışmalarıyla sonuç vermiş günler sonra Cenab-ı Hakk'ın lütfuyla iki insanımızı daha umutların kesildiği anda kurtardınız. Çalışmalar sürürken gözyaşları içerisinde size dua eden, size içten teşekkür eden hemşerilerimin teşekkürünü getirdim. Size tüm insanlık adına ve milletim adına teşekkür ediyorum. Tüm Konya siz belediye çalışanlarına müteşekkirdir. Bunu halkımızla görüştüğüm her platformda görüyor ve yaşıyorum' dedi.

Başkan Mustafa Özkafa, yemeğin ardından arama-kurtarma çalışmalarında görev alan belediye personeline tek tek teşekkür beratı verdi. Yaklaşık 8 gün süren arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi 1002 personel ile katılmış, bölgedeki tüm ihtiyaçların karşılanmasını sağlamıştı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;