Özkafa:BARIŞ İÇİN HERŞE HAZIRIZ

Özkafa:BARIŞ İÇİN HERŞE HAZIRIZ

Hükümetin son vergi paketini ?Barışın Bedeli? olarak kamuoyuna yansıttığını hatırlatan Başkan Özkafa, ?Biz Barış için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Türkiye belediyeleri değil 270 trilyon liralık kesintiyi gerekirse daha fazlasını da karşılamaya hazırdır. Yeter ki coğrafyamızda katliamlar olmasın, barışı sağlayın.?dedi.

Anadolu Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, Irak Savaşı ile ilgili hükümetin dikkatli olması gerektiğini belirterek, halkın taleplerinin de dikkate alınması gerektiğini bildirdi. Hükümetin son vergi paketini 'Barışın Bedeli' olarak kamuoyuna yansıttığını hatırlatan Başkan Özkafa, 'Biz Barış için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Türkiye belediyeleri değil 270 trilyon liralık kesintiyi gerekirse daha fazlasını da karşılamaya hazırdır. Yeter ki coğrafyamızda katliamlar olmasın, barışı sağlayın.'dedi.

Anadolu Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, katıldığı sendikalarla yapılan 8. Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde hükümete seslenerek Irak konusunda meşru zemine oturan kararlar almalarını istedi. Özkafa, çalışanlara yaptığı konuşmasında 'Hizmetlerimizin bereketi meşruiyettir. SSK ve vergi borcumuz yok. Bu milleti yönetenler necip milletimizin sırtından 250 milyar dolar borçlanmışlar. Biz hizmetlerimizin mükafatını halkımızdan alıyoruz. 13 yıldır beraberiz ve huzur içerisinde kentimizi yönetiyor ve yaşıyoruz. Şehrimizde yapılan tüm yatırımlar belediyelerimize aittir. Merkezi hükümetin bir tek yatırımı yoktur.

Bütün Konya halkı olarak, belediye çalışanları olarak SAVAŞA KARŞIYIZ. Irak savaşının baş planlayıcıları kirli ilişkiler içindedir. Bu kirli bir çıkar savaşıdır. Hep birlikte doğrunun, hakkın yanında olalım. Yanımızdaki Müslüman kardeşimizin kanına ekmek doğrayarak abad olamayız. İyilik göremeyiz. Kirli çıkarlara hayır. Savaşa hayır. Savaş isteyenlere de hayır diyoruz. Aklımızı başımıza alalım Mevlana şehri, kardeşliğin, huzurun ve barışın şehri Konyamızdan bütün dünya insanları ile birlikte savaşa karşı çıkalım. Adaletten, insan haklarından ve barıştan yana olalım. Hükümetimiz yeni vergileri ve belediyelerin gelirlerinden yapılacak 270 trilyonluk kesintiyi 'Barışın Bedeli' olarak göstermiştir. Biz burada tüm Konya belediyeleri olarak barışın sağlanması karşılığında değil 270 trilyon lira daha fazlasını vermeye hazırız. Ama şu da unutulmamalıdır ki yapılacak haksız bir savaşın ve halkımıza zarar getirecek her türlü kararın karşısında olacağız. Halkımızla omuz omuza tüm yanlışlıklarla mücadele edeceğiz.'dedi.

Basın Kuruluşları için;