ÖZKAFA: 'Birlikte, Aydınlık Yarınlara'

ÖZKAFA: 'Birlikte, Aydınlık Yarınlara'

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa ÖZKAFA, Ramazan Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajında ?Hemşehrilerimizin huzur içerisinde geçirmesini dilediğim bir Ramazan Bayramını, ardından Büyük İnsan Hz. Mevlana?nın 729. Vuslat yıldönümünü idrak ediyoruz. Hemşehrilerimin Ramazan Bayramını tebrik eder, huzur şehrinde nice bayramlara ulaşmalarını, bayramın ülkemiz ve tüm İslam Alemi?nde huzura, barışa ve aydınlık yarınlara vesile olmasını dilerim.? dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa ÖZKAFA' nın Ramazan Bayramı mesajı şöyle:

'İlim ve irfan merkezi bir başkent olarak tarihe adını altın harflerle yazdıran Konyamız'ın dünden bugüne maddi ve manevi özellikleri haiz büyük bir şehir olmasında sahip olduğu değerlerin büyük rolü olmuştur. Konya'yı Konya yapan en büyük değerlerden Hz. Mevlânâ, hayatının en verimli yıllarını burada geçirmiş ve bu topraklarda şehri ve şehir insanını onaran hizmetlerde bulunmuştur. Büyük Mütefekkir'in 'Şeb-i Arus' olarak isimlendirdiği ölüm gecesinin yıldönümünde dünyanın dört bir yanından aşk ehli insanların Konya'ya akması, Konya'nın manevi bir merkez olduğunu da çok açık bir şekilde ortaya koymaktadır. İçinde yaşadığımız bu şehirde, huzur ikliminde, Vuslatından 729 yıl geçse de eserleriyle çağları aydınlatan Hz. Mevlana'yı ve O'nun şahsında bütün mana erlerini rahmetle yadediyoruz.

Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin tarihi ve manevi birikiminden hareketle birbirinden önemli projeleri hayata geçiriyor, Konyamız'a Mevlana şehrine yakışan güzellikler kazandırmaya devam ediyoruz. Günden güne gelişen ve genişleyen modern Konya, 2002'yi, Dev Adımlar Büyük Hizmetler programı adı altında gerçekleştirdiğimiz bir dizi temel atma törenleriyle geçirdi. 6 Ayda 4 kavşak sloganıyla çalışmalarına gece gündüz demeden devam eden belediyemiz, Konyayı her yönüyle bir dünya şehri yapacak adımlar atmaya bundan sonra da devam edecek. Dünya genelinde düzenli, planlı şehirleşmesi, kültürel mirası ve daha pek çok özelliği ile şöhret bulmuş olan Konya'mızı gelecek yıllara hak ettiği şekilde taşıyacak; birlik, beraberlik ve özveri içerisinde 'modern yönetim-huzurlu şehir' anlayışıyla özlenen yarınlara birlikte ulaşacağız.

Hemşehrilerimizin huzur içerisinde geçirmesini dilediğim bir Ramazan Bayramı'nı; ve Büyük İnsan Hz. Mevlana'nın 729. Vuslat yıldönümünü idrak ediyoruz. Hemşehrilerimin Ramazan Bayramı'nı tebrik eder, huzur şehrinde nice bayramlara ulaşmalarını, bayramın ülkemiz ve tüm İslam Alemi'nde huzura, barışa ve aydınlık yarınlara vesile olmasını dilerim.'

YÜZÜGÜLDÜ : 'BAYRAMLAR ŞEKİLDE KALMASIN'

KOSKİ (Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, Ramazan Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajında 'Bayramlar, millet olarak birbirimize kenetlenmemizin, birliğimizi pekiştirmemizin, sevgimizi ve mutluluğumuzu artırmanın vesilesidir. ' dedi.

KOSKİ (Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi) Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü' nün Ramazan Bayramı mesajı şöyle:

'Bayramlar, millet olarak birbirimize kenetlenmemizin, birliğimizi pekiştirmemizin, sevgimizi ve saadetimizi artırmanın vesilesidir.

İşte yine bir bayramı karşılamanın heyecanı ve telaşı içindeyiz. Ezelden ebede giden uzun yolculuğumuz içinde küçücük bir kesişim anından ibaret olan birlikteliğimize sevgi, saygı, hoşgörü, coşku, ve umut katmaya; yalnız olmadığımızı, birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu en kuvvetli biçimde teyit etmeye hazırlanıyoruz. Bir kere daha şevk ile yapacağımız bu tespit, millet olarak milli hedeflere ulaşma konusunda kendimize güvenimizi, gücümüzü ve kararlığımızı artıracaktır.

Bayramın şekilde kalmayıp gönüllerimizin bayramı olmasını, gönüllerimizi bayram yerine çevirmesini, müjdelere ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. Konyalılar' ın, milletimizin ve İslam Coğrafyasının bayramını bu duygu ve düşüncelerle tebrik eder, bayramın sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler getirmesini diler, sevgi ve saygılar sunarım.'

Önemli Telefonlar

Büyükşehir Belediyesi

235 46 00

KOSKİ Genel Md.

235 47 00

Açık Kapı

181

İtfaiye

110

Polis

155

Trafik

154

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;