Otogar'da Yenilikler

Otogar'da Yenilikler

19 Ağustos 2000 yılında hizmete açılan ve yaklaşık üç yıldır hizmet veren Konya Büyükşehir Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali 2002 yılı içerisinde de bir çok ilke imza attı.

Türkiye'nin tüm illerinde yaşanan otopark sorununa Konya'da çözüm olan Konya Büyükşehir Belediyesi , sadece çözüm olmakla kalmayıp otoparkları ücretsiz hale getirerek halkın büyük takdirini aldı. Konya'nın vizyonu konumunda olan Otobüs Terminali seyahat yapan yolcuların hem gönüllerine hem de gözlerine hitap ediyor. Yolcuların rahat ve güvenliği için Zabıta Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile ortaklaşa çalışmalar yapan Garajlar Şube Müdürlüğü gelen şikayetleri anında değerlendirmeye alıyor.

Garajlar Şube Müdürü Ömer Lütfi ERSÖZ yaptığı açıklamada yeni otogarın komple hizmet alanları ile hem gönüllere hemde gözlere hitap ederek, yolculara hizmet verdiğini belirtti. Ersöz, 'Şehirlerarası Otobüs Terminaline 01.01.2002-31.12.2002 tarihleri arasında giriş çıkış yapan otobüs sayısı 123.739 dur. Bu araçlardan elde edilen toplam hasılat bedeli ise, 1.060.746.033.400. TL. dir. Yeni otogarımızdaki otopark da ücretsiz hale getirdik. Konya'da yapılan bu hizmet Türkiye'de de bu bir ilk oldu. Hemşerilerimiz de bu durumdan gayet memnun. Bu memnuniyetleri de bizi sevindiriyor. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada her türlü yararlı hizmetleri sunmaya devam edeceğiz' dedi.

Basın Kuruluşları için;