ÖSS'ye Gireceklere Sınav Günü Toplu Ulaşım Hizmeti Ücretsiz

ÖSS'ye Gireceklere Sınav Günü Toplu Ulaşım Hizmeti Ücretsiz

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ÖSS'ye girecek öğrencilere başarılar dileyerek, sınavın yapılacağı 15 Haziran Pazar günü ÖSS giriş kartını görevlilere gösteren öğrencilerin toplu ulaşım araçlarından ücretsiz yararlanacağı müjdesini verdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon 500 bin adayın ter dökeceği ÖSS öncesi tüm öğrencilere başarılar diledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Akyürek, milyonlarca öğrenciyi ve ailesini ilgilendiren ÖSS’nin rahat ve huzurlu yapılabilmesi için Konya’da gereken tedbirlerin alındığını açıkladı. Sınav esnasında gürültü yapılmaması için uyarıların yapıldığını ve önlemlerin alındığını kaydeden Başkan Akyürek, sınava girecek öğrencilerin sakin ve başarılı bir sınav geçirmelerini diledi.

ÖSS’YE GİRECEKLERE TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl ilk kez ÖSS’ye girecek öğrenciler için toplu ulaşım araçlarının ücretsiz olacağı müjdesini veren Başkan Akyürek, “ÖSS’ye girecek öğrencilerimiz için, sınavın yapılacağı 15 Haziran 2008 Pazar günü sabah saat 07.00’den öğleden sonra 14.00’de kadar toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek. Sınava girecek öğrenciler, ÖSS giriş kartlarını görevlilere göstererek otobüs ve tramvaylardan bu süre içinde ücretsiz yararlanabilecek” dedi.

ŞEHİR OLARAK SINAVA HAZIRIZ

Çocukları üniversite sınavına girecek anne ve babalara da seslenen Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Çocuğu sınava girecek aileler de çocukları kadar stres yaşıyor. Anne babalardan isteğimiz, çocuklarını rahatlatarak onlara güven vermeleridir. Sonuçta, sınava giren öğrencilerin çoğu başarısız oldukları için değil, kontenjan olmadığı için dışarıda kalıyor. Bunu unutmamak gerekir.”

Başkan Akyürek, vatandaşların da sınav esnasında gerekli bilinci göstererek öğrencilere destek olmalarını isteyerek, sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;