ÖSS ve OKS'de İlk 100'e Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

ÖSS ve OKS'de İlk 100'e Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ÖSS ve OKS'de ilk 100'e giren Konyalı öğrencileri altınla ödüllendirdi. İlköğretim, lise ve üniversitede 11 bin öğrenciye burs verdiklerini hatırlatan Başkan Akyürek, amaçlarının öğrencilerle kendi şehirlerini yönetenler arasında bağ kurmak olduğunu söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2008 Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve bu yıl son kez yapılan Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı''nda (OKS) Türkiye genelinde ilk 100''e giren ve 100 sorunun tamamını yapan Konyalı öğrencileri altınla ödüllendirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu''ndaki Meclis toplantısı öncesi düzenlenen programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek; ilköğretim, lise ve üniversitede öğrenim gören 11 binin üzerinde öğrenciye burs verdiklerini belirterek, amaçlarının öğrencilerle kendi şehirlerini yönetenler arasında bağ kurmak olduğunu söyledi. Başkan Akyürek, “Biz de öğrencilik yıllarında şehrimizin büyüklerinin bizlerle bağ kurmasını çok arzu etmiştik. Ama ülkemizin o zamanlar içinde bulunduğu şartlar gereği olmamıştı. Ama artık öğrencilerimizle Konya Büyükşehir Belediyesi’nin, Konya’yı yönetenlerin irtibatı daha fazla” dedi.

ÖSS’de alanında ilk 5 bine giren Konyalı öğrencilerin Türkiye’nin neresinde okurlarsa okusunlar Büyükşehir Belediyesi’nden burs aldığını hatırlatan Başkan Akyürek, ayrıca ÖSS’de ilk 5 bine girerek Konya’yı tercih eden öğrencilere de burs verdiklerini kaydetti.

Eğitimde okullaşma oranını yükselterek Türkiye’de Konya’nın eğitimde öne çıkmasını amaçladıklarını vurgulayan Başkan Akyürek, Konya’nın gururu olan öğrencileri tebrik etti.

Konuşmanın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Selçuklu, Meram ve Karatay Belediye Başkanları ile birlikte ÖSS''de ilk 100''e giren 9 Konyalı öğrenci ile OKS''de ilk 100''e giren ve 100 sorunun tamamını cevaplayan 16 Konyalı öğrenciyi altınla ödüllendirdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;