Orta Anadolu Kalkınma Projesi

Orta Anadolu Kalkınma Projesi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kamu Yönetimi Reformu'nun yasalaşmasının ardından İl Genel Meclis başkanlığına seçilen Mustafa Sabri Ak ve meclis başkanlığı divan üyelerini ziyaret ederek görevlerinde başarılar diledi. Büyükşehir Belediyesi'nin hayırlı her hizmetin yanında olacağını belirten Başkan Akyürek, 'Konya, Karaman, Kırşehir, Niğde ve Nevşehir illerinin Orta Anadolu Kalkınma Projesiyle kamu yatırımlarında ortak faydalandırılması için bölgesel birlikteliğin ortaya konması gerektiğini açıkladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ile birlikte Konya İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Sabri Ak'ı ve Meclis Başkanlığı Divan Üyeleri'ni ziyaret ederek yeni görevlerinde başarı diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Sabri Ak, Konya'nın geniş bir coğrafyaya sahip olduğunu, kendilerine verilen Köy Hizmetleri yetkilerinin ardından imkanlarının da verilmesiyle tüm köy ve ilçelere aynı düzeyde hizmet götürme gayreti içinde olacaklarını bildirdi. Hedeflerin İl Genel Meclisi olarak Konya'yı kamu yatırımlarından faydalandırmak ve sesini daha iyi duyurmak olduğunu belirten Ak bu amaçla öncelikle diğer Büyükşehir İl Genel Meclisleri Başkanlık Divanı üyeleri, ardından diğer komşu illerin İl Genel Meclis Başkanlık Divan üyeleri ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunacaklarını, aynı zamanda Konya'nın tanıtımını yapacaklarını söyledi.

Konya'nın komşularıyla birlikte kalkınacağına dikkat çeken Başkan Akyürek ise, Orta Anadolu Kalkınma Projesi'nin civar illerle oluşturulacak birliktelikle hayata geçeceğine ve bölgenin kamu yatırımlarından daha fazla faydalanarak ülkeye de katkı sağlayacağına inandığını söyledi. Başkan Akyürek, İl Genel Meclis Başkanlığı'nı ziyaretinde şunları söyledi: 'Öncelikle başkanlığa seçilmesi dolayısıyla Mustafa Sabri Ak'ı tebrik ediyoruz. İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresi yeni bir yapılanma içerisinde. Kamu Yönetimi Reformu kapsamında yetkilerin mahalline devri ve böylece yerinde kullanımı Türkiye'ye çağ atlatacak bir projedir. Belediyeler ve İl Özel İdare olarak bu süreci hep birlikte yaşıyoruz. İl Genel Meclisi'nin yapacağı yatırımlarda belediyemizle koordinasyon konusunda elimizden geleni yapacağız. Özellikle sayın Başkanı bölge illerinden il genel meclis üyelerini ve sorumluluk alan arkadaşları şehrimize davet etme ile ilgili kamuya yansıyan düşünceleri nedeniyle tebrik ediyorum. Konya ve komşularını Orta Anadolu Kalkınma Projesi ile ele alarak olaylara yaklaşmamız gerekiyor. Karaman, Aksaray, Kırşehir, Niğde ve Nevşehir gibi illeri kapsayan bir birliktelik ve bir proje ortaya koymamız gerekiyor. Hem Göksu'nun Konya Ovası'na akıtılması, hem Kızılırmak'tan sulama amaçlı istifadenin bölge illerinde sağlanması diğer kamu yatırımları açısından komşu iller ile işbirliğinin ülkemize de önemli bir katkı sağlayacağını biliyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve İl Özel İdaresi'nin birlikteliğinden Konya'mız kârlı çıkacaktır.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;