Örnek Davranış

Örnek Davranış

KOSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri su şebekesinde meydana gelen arıza dolayısıyla inşaat halindeki bir binaya zarar verildiğini tespit ederek inşaat sahiplerine verilen zararın karşılanacağını bildirdi. Bir devlet kuruluşu tarafından verilen zararın karşılanacağını duyan bina yöneticileri verilen hasar karşılığı olarak kendilerine ödenen 1000 YTL? yi KOSKİ Genel Müdürlüğü?ne bağışlayarak örnek bir davranış sergilediler.

Zaman zaman şehrin muhtelif bölgelerinde meydana gelen su şebeke arızalarından dolayı hemşehrilerimizin, vakit geçirmeden mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında KOSKİ bünyesinde Hasar Tespit Komisyonu kurduklarını ifade eden KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

'Konya Büyükşehir Belediyesine bağlı KOSKİ Genel Müdürlüğü'nün işletiminde olan su şebekesindeki arızadan dolayı zarar gören inşaatın zararını gidermek için, Koski Genel Müdürlüğü bünyesindeki Hasar Tespit Komisyonu'nu, inşaatın sahibi olan Tulya Yapı Kooperatifi'nin müracaatını beklemeden harekete geçirdik, zararın tespitini yaptırarak inşaat sahibi Tulya Yapı Kooperatifi'nin yönetimini bilgilendirdik. Yapmış olduğumuz bu çalışma neticesinde, inşaatın sahibi olan Tulya Yapı Kooperatifi mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda müracaatlarını dahi beklemeden harekete geçmemizden dolayı duygulanmışlar ve bu çalışmamızı takdir etmek için Hasar Tespit Komisyonu'muzun belirlediği 1.000 YTL' yi tatlı su hesabımıza bağışlayarak örnek bir davranışta bulunmuşlardır. Şehrin kaliteli hizmet almasındaki çalışmalarımızın bu şekilde takdir görmesi bizi heyecanlandırmış, çalışmalarımızda teşvik edici bir unsur olmuştur. Bu örnek davranışlarından dolayı Tulya Yapı Kooperatifi yönetimine teşekkür ediyorum'

Basın Kuruluşları için;