Okullarda Su Timleri Görev Başında

Okullarda Su Timleri Görev Başında

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin su bilincinin oluşturulması için okullarda başlattığı Su Timleri çalışması amacına ulaşıyor. Konya merkezdeki tüm ilköğretim okullarında kurulan Su Timleri, hem okulda, hem dışarıda su tasarrufu konusunda arkadaşlarını bilinçlendiriyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından su bilincinin oluşturulması için okullarda kurulan Su Timleri'nin çalışmaları devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen çalışmalarda okulların ziyaret edildiğini belirterek, Su Timleri çalışmasının Konya'daki tüm ilköğretim okullarının müfredatlarında yer aldığını vurguladı. Okullarda Su Timi adı altında oluşturulan öğrenci gruplarının hem okullarında, hem de dışarıda su tasarrufuna dikkat çeken programlar yaptıklarını kaydeden Başkan Akyürek, bu çalışmanın Konya'daki tüm ilköğretim okulları ve liselerde yaygınlaştırılacağını ifade etti.

Konya'daki tüm ilköğretim okullarında oluşturulan Su Timleri, okullarında afiş ve pano hazırlayıp teneffüslerde açık bırakılan ve arızalı olan muslukları denetliyor. Öğrenci arkadaşlarına suyu israf etmeden el yıkamayı ve diş fırçalamayı anlatan Su Timleri, suyu israf eden öğrencileri de uyarıyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;