Okullara Trafik Eğitim Seti

Okullara Trafik Eğitim Seti

Konya Büyükşehir Belediyesi 200 okula “Trafik Eğitim Seti” hediye etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, çocukların güvenli geçişlerinin sağlanması ve trafik bilgilerinin artırılması için okullara hediye ettikleri bu setle gelecek nesillerin trafik hususunda daha eğitimli olacaklarına inandığını ifade etti. Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi’nin tüm hizmetleriyle her zaman eğitim kurumlarının yanında ve hizmetinde olacağını bildirdi.

Bilgi İşlem ve Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen törenle 200 okula, okul önlerinde güvenli geçişin sağlanması için “Trafik Eğitim Seti” verildi.

Fuar Kültür Merkezinde düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Başkan Tahir Akyürek, “Konya, okul ve derslik hususunda yaşadığı sıkıntılı günleri çok kısa süre sonra geride bırakacak. Türkiye’nin metropol şehirleri arasında her alanda lider olma hedefimizi, şehrimizde tüm kamu kurum ve kuruluşları ile hemşerilerimiz paylaşmaktadırlar. İş adamlarımız ve hayırsever vatandaşlarımızın yapımını vaat ettikleri okulların yapımıyla okul yaptırmada da lider olacağız. Şehrimizi eğitim kurumları açısından yeterli hale getirme gayretleri ve şehrimizi metropoller arasında lider yapma çaba ve destekleri dolayısıyla hayırsever tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum.”dedi.

Eğitim kurumlarına Büyükşehir Belediyesi desteğinin süreceğini söyleyen Başkan Tahir Akyürek, “Konya’mızda devlet millet işbirliğinin güzel örneklerini yaşıyoruz. Okullardaki ihtiyaç sahiplerinin tamamına eğitim ve kırtasiye yardımı yapıldı. Hükümetimiz çocuklarımızın kitap ihtiyaçlarını, Büyükşehir Belediyesi olarak bizde 35 bin öğrencimizin eğitim ve giyim ihtiyacını karşıladık. Onlarca okulumuzda devam eden çevre düzenleme çalışmalarımızla şehrimizde asfaltı yapılmayan okul kalmayacak. Bugün burada okullarımıza vereceğimiz eğitim seti dağıtımı dolayısıyla toplandık. Biliyoruz ki eğitim kurumlarımıza tanınan imkân oranında çocuklarımızın aldığı eğitim kalitesi artıyor. Kıt imkânlar ölçüsünde geleceğimizi hazırlamaya çalışan okullarımızın daha rahat imkânlarla hizmet vermesi gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim kurumlarımızın yanında ve hizmetindeyiz. Trafik Eğitim Seti ile hem çocuklarımızın okul önlerinde güvenli geçişleri sağlanacak, hem de çocuklarımız uygulamalı eğitimle trafik bilgisini daha iyi alacaklar” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem ve Trafik Hizmetleri Daire Başkanı Osman Köseoğlu, 200 okula trafik eğitim seti verdiklerini, eğitim setlerinin toplamının 30 milyar liraya mal olduğunu açıkladı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;