Okullara Asfalt

Okullara Asfalt

Konya Büyükşehir Belediyesi şehir merkezinde bulunan 70 okulun bahçesini asfaltlama çalışmalarına başladı. Başkan Akyürek'in talimatıyla yapılan ek program çerçevesinde 70 okul bahçesinin asfaltlama çalışmaları Fen İşleri Daire Başkanlığınca yürütülüyor. Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasından sonra çalışmalar gece yürütülerek öğrencilerin çalışmalardan etkilenmemesi sağlanacak.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek şehir merkezindeki okul bahçelerinin asfaltlanması talimatını verdi. Fen İşleri Daire Başkanlığı Başkan Akyürek'in talimatıyla yaptığı ek programla 70 okulun bahçesini asfaltlama çalışmasına başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

'Şehrimiz yeni bir eğitim ve öğretim dönemine hazırlanıyor. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha uygun şartlarda ve sağlıklı bir ortamda eğitim görmelerini sağlamak biz yöneticilerin görevleridir. Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde olarak 2004 yılı yatırım programımıza asfaltsız okullarımızın asfaltlarının yapılması işini aldık. Öncelikli hedeflerimiz arasına aldığımız ve şu anda yapımına devam ettiğimiz okul bahçelerinin asfaltlanması çalışmalarında Fen İşleri Daire Başkanlığımıza bağlı ekiplerimiz görev yapmaktadır. 70 okulun bahçesi bu yıl çalışma takvimi içerisinde mevsim şartları elverişli olduğu günlerde yapılarak çocuklarımızın ve eğitim camiamızın hizmetine sunulmuş olacaktır. Yaklaşık 70 bin metre karelik bir alanda gerçekleştireceğimiz bu çalışmanın bize yaklaşık maliyeti bir trilyon lira olarak belirlenmiştir. Eğitim döneminin başlamasıyla birlikte asfaltlama çalışmalarımızı öğrencilerimizi rahatsız etmemek için eğitim saatlerinin dışında genelde gece yürüteceğiz. Bazı okullarımızın yağmur suyu drenaj kanalları olmadığını tespit ettik. Bu gibi eğitim kurumlarımızda yağmur suyu tahliye kanallarıyla kısmi çevre düzenlemeleri de yine ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Şehrimizin eğitim kurumlarıyla da örnek olacağına inanıyorum. Şimdiden yeni eğitim öğretim yılının ve çocuklarımıza yönelik gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.'

Yapılan ek programla Meram İlçesinde 40, Selçuklu ilçesinde 20 ve Karatay ilçesinde 10 okulun bahçesi asfaltlanacak. Asfaltlama çalışmalarının 2004 yılı çalışma takvimi içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;