Okul Ziyareti

Okul Ziyareti

Karkent İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleri Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti.

2004/2005 Eğitim Öğretim yılının bugün başlaması nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret eden Karkent İlköğretim Okulu Müdürü Süleyman Çalkar, yaklaşık 3 aylık bir tatilin ardından 8 aylık bir maratonun tüm öğrenci ve öğretmenlere hayırlı olmasını diledi. Karkent İlköğretim Okulu hakkında bilgiler veren Okul Müdürü Süleyman Çalkar, 28 mart Yerel Seçimlerinin ardından göreve gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e görevinde başarılar diledi. Belediye çalışmalarını yakınen takip ettiklerini belirten Okul Müdürü Süleyman Çalkar, Büyükşehir Belediyesinin 35 bin ilköğretim okulu öğrencisine kırtasiye yardımında bulunmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'te bugün başlayan eğitim öğretim yılının tüm öğrenci ve öğretmenlere hayırlı olmasını diledi. Eğitimde yaşanan çarpıklığın biran önce giderilerek tüm eğitim alan öğrencilerin aynı seviyede değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Büyükşehir belediye Başkanı Tahir Akyürek, ' Türkiye hem coğrafi, hem de yer altı kaynakları olarak tüm dünya'nın gıpta ile baktığı bir ülkedir. Bu kadar önem taşıyan bir ülkenin sorunlarının da hemen hallolması beklenemez. Kısa zaman içerisinde eğitimde yaşanan karmaşalığın çözüme kavuşturulacağına eminim. Büyükşehir Belediyesi olarak 2004/2005 eğitim öğretim yılı içerisinde 35 bin ilköğretim öğrencisine eğitim ve kırtasiye yardımında bulunacağımızı ilan etmiştik. Çarşamba günü yapılacak törenle ihtiyaç sahibi ailelere bu yardımı teslim edeceğiz. Yeni eğitim öğretim yılı tüm öğrencilerimize ve eğitim camiasına hayırlı olsun' dedi.

Başkan Akyürek ziyarete gelen öğrencilerle sohbet ederek, öğrencilerden Büyükşehir Belediyesinden isteklerini dinledi.

Ziyaret sonunda Başkan Akyürek Karkent İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenlerine Büyükşehir Belediyesi kültür yayınlarından armağan etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;