Öğrencilerle Tanışma Toplantısı

Öğrencilerle Tanışma Toplantısı

Konya Büyükşehir Belediyesi bir sözünü daha yerine getirdi. Şehit ve gazi çocukları ile yetim ve öksüz kalan çocuklara eğitim yardımı başlattı. Lise çağındaki öğrencilere yapılan eğitim yardımları Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen törenle dağıtılmaya başlandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen törene Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özer, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Eğitim Yardımı Dağıtım Töreni açış konuşması yapan Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Atilla Şirin, Büyükşehir Belediyesi'nin başkan Tahir Akyürek'in talimatıyla tarihinin en büyük eğitim yardımını yaptığını hatırlatarak yardıma muhtaç öğrencilerin mağdur edilmeyeceğini söyledi.

Milli Eğitim camiasına sağladığı katkılar dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özer, 'Emaneti alan insanların millete emaneti verme yönündeki çalışma ve gayretleri dolayısıyla hepsine teşekküre diyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek'e Milli Eğitim'e sağladığı katkı dolayısıyla teşekkür ediyorum' dedi.

Belediyeciliği her yönüyle ele aldıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek 'En önemli yatırım insana olan yatırımdır. Fiziki belediyecilik hizmetlerimizi aksatmadan hizmette kalite anlayışıyla yürütüyoruz. Bize ihtiyaç duyan insanlarımızın yanında olmak için çaba sarf ediyoruz' dedi. Öğrencilere yönelik sağladıkları desteklerin devam edeceğini söyleyen Başkan Akyürek 'Bugün dağıtımını yapacağımız yardımla ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerine eğitim yardımı yapmış olacağız. Bu öğrencilerimizin arkasında Büyükşehir Belediyesi var' diye konuştu.

Konya'nın okullaşma oranıyla Türkiye'de birinciliği yakalaması için çalıştıklarını söyleyen Başkan Akyürek, işadamlarından 60 okul için söz alındığını, bunun şu ana kadar 27'sinin yapım protokolünün imzalandığını, bu rakamın 50'yi geçeceğine inandığını bildirdi. Başkan Akyürek, törenin ardından yaklaşık 400 öğrenci ve öğrenci velisine Büyükşehir Belediyesi yemekhanesinde yemek ikramında bulundu.

Öte yandan İstanbul'da üniversite eğitimi gören ve alanlarından ÖSS'de ilk beş bine giren Konyalı öğrencilere eğitim yardımları ve yardımları düzenli alabilecekleri banka kartları burada düzenlenen bir törenle verildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kasımpaşa Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Sadrettin Kütükçü, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Atilla Şirin ve öğrenciler katıldı. Öğrenciler, kendilerine eğitim yardımı sağlayan Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

Basın Kuruluşları için;