Öğrencilerle Gezi

Öğrencilerle Gezi

Konya Büyükşehir Belediyesi Konya'da çeşitli liselerde öğrenim gören başarılı öğrencileri, Beyşehir gezisiyle ödüllendirildi. Gezide Beyşehir?i gezen öğrenciler bu tür organizasyonların kendileri için önemli olduğunu belirterek, Konya Büyükşehir Belediyesi?ne teşekkür ettiler.

BAŞARILI LİSE ÖĞRENCİLERİNE BEYŞEHİR GEZİSİ'NDE BİR ARAYA GELEN ÖĞRENCİLERDEN KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE TEŞEKKÜR...

Beyşehir Belediye Başkanı Nazif Tekinöz:"Beyşehir'de Gerçekleşen Bu Tür Organizelerin Daha Da Artmasını Diliyoruz"

Konya Büyükşehir Belediyesi Konya'da çeşitli liselerde öğrenim gören başarılı öğrencileri, Beyşehir gezisiyle ödüllendirildi. Gezide Beyşehir'i gezen öğrenciler bu tür organizasyonların kendileri için önemli olduğunu belirterek, Konya Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ettiler.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü, Gençlik Haftası münasebetiyle Konya'nın başarılı öğrencilerini doğa, tarih ve teknolojinin mekanlarıyla buluşturdu. 4 gün süren gezinin ilk durağında Beyşehir'e gelen Konyalı öğrenciler, kaldıkları İzcilik Spor Okulu Tesisleri'nde düzenlenen çeşitli aktivitelere katıldı. Voleybol, basketbol, futbol, masa tenisi, satranç gibi faaliyetlerle bir araya gelerek birbirleriyle tanışma ve kaynaşma imkanı bulan başarılı öğrenciler, Beyşehir Belediye Başkanı Nazif Tekinöz, İzcilik Spor Okulu Müdürü Mehmet Akar, Konya Büyükşehir Belediyesi'nden geziye katılan yetkililerle birlikte de büyük bir çekişmeye sahne olan voleybol müsabakası gerçekleştirdi. Öğrenciler ayrıca göl gezisi yaptılar, yörenin tarihi mekanlarıyla tüfek sanayiinin kalbi olan Huğlu bölgesindeki silah fabrikalarını ziyaret ederek yetkililerden çeşitli bilgi aldı.

Beyşehir Belediye Başkanı Tekinöz Konya'nın başarılı öğrencilerini Beyşehir olarak ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, "Beyşehir'de gerçekleşen bu tür organizelerin daha da artmasını diliyoruz" dedi.

Gezi programı hakkında bilgi veren Konya Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Atilla Şirin, "Konya Büyükşehir Belediyesi mücavir alanları içindeki okullarda öğrenim gören öğrencilerden, 2004-2005 öğretim yılının ilk döneminde takdirname alan öğrenciler ile, liselerin öğrenci meclis başkanları, onur kurulu 2. başkanları, 2004-2005 öğretim yılında Türkiye ve il düzeyinde yapılan bilimsel ve sportif yarışmalarda ilk üç dereceye giren erkek öğrenciler bu geziye iştirak ediyor" şeklinde konuştu. Şirin, Konya'da gençlik meclisi oluşturarak, yönetmelik gereği, 50 asil, 50 yedek üye belirleyeceklerini ifade ederek, "Gençlik meclisi de aynı büyükşehir meclisi gibi çalışacak. Ama üye seçiminde de öğrencilerin başarısı kriter olacak. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak amacımız başarılı öğrencileri teşvik etmek. Başarılı olup da maddi imkanı olmayan aileler de endişe etmesin. Bu çocuklara da elimizden geldiğince sahip çıkacağız" diye konuştu.

Basın Kuruluşları için;