Öğrenci Velileri İçin Hayat Dersleri Programı

Öğrenci Velileri İçin Hayat Dersleri Programı

Konya Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerle aileleri arasındaki iletişime katkıda bulunmak amacıyla, öğrenci velilerine yönelik Hayat Dersleri programlarına başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Hayat Dersleri'nin hem öğrencilerin başarısını artıracağını, hem de aile içindeki huzura katkıda bulunacağını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilköğretim okulu öğrencilerinin anne – babalarına yönelik düzenlenen Hayat Dersleri programlarının ilki Zafer İlköğretim Okulu’nda yapıldı.

Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, düzenledikleri programın öğrenci – aile iletişiminde faydalı olacağını ve öğrencilerin başarısına katkı sağlayacağını söyledi. Günümüzde insanlığın tüm amacının mutluluğun kazanılması olduğunu dile getiren Başkan Akyürek, Hayat Dersleri programlarının aile içindeki mutluluğun artmasına yardımcı olacağını ve aile içi iletişimi artıracağını da kaydetti.

TOPLUMSAL HUZURA KATKI YAPIYORUZ

Düzenlenen programlarla Konya’daki huzur, barış, sevgi ve kardeşlik ortamına hep birlikte katkı yapmış olacaklarını belirten Başkan Akyürek, “Konya, ülkemizdeki en huzurlu şehirlerden biridir. Konya’da öğretmen-öğrenci, aile – çocuk, belediye – halk ilişkisi çok üst düzeydedir. Bu da şehirdeki huzuru oluşturuyor” dedi.

Aile içi şiddetin ve ailenin parçalanmasının önlenmesi için çalışmak gerektiğini vurgulayan Başkan Akyürek, bu amaçla KOMEK, Hanımlar Lokali ve Gençlik Merkezi’ndeki Aile Danışmanlığı merkezlerine önem verdiklerini söyledi.

PROGRAMLAR 13 MART’A KADAR DEVAM EDECEK

Başkan Akyürek’in konuşmasının ardından Dr. Semin Güler “Aile İçi İletişim”, Dr. Fulya Topkara da “Ailenin Başarıya Etkisi” konularında öğrenci velilerine sunum yaptılar.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ile Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen programlar 13 Mart’a kadar devam edecek. Programlara 8 uzman katılacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;