Nice Bayramlara

Nice Bayramlara

Konya Büyükşehir belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Tahir Akyürek'in Ramazan Bayramı kutlama mesajı şöyle :

'İslam alemi olarak mübarek bir Ramazan Bayramı'nı daha idrak etmekteyiz. Öncelikle, bu önemli ve anlamlı günlerin Konyamız, ülkemiz, bütün İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor; daha nice güzel bayramlara sağlık, afiyet ve huzur içinde ulaşmayı Yüce Yaratıcı'dan temenni ediyorum.

Bilindiği gibi, insanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı günler olan bayramlar, toplumsal hayatımız açısından çok büyük bir öneme ve değere sahiptir. Çünkü, bu güzel günleri, kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün hakim olduğu bir mana iklimini yaşamak ve kalıcı kılmak için bir vesile olarak görmek gerekmektedir.

Yüce dinimize göre bayramlar, manevi mânâda inancımızın bütün güzelliklerini hatırlamamızı, bizi biz yapan değerlerimizi bir kez daha fark etmemizi sağlayan günler olduğu gibi, aynı zamanda toplumsal dayanışma, yardımlaşma ve işbirliğinin zeminleri olarak tesis edilmiş ve kabul görmüştür.

Güzel Konya'mızda, çok şükür ki günümüze kadar bu manayla müsemma bayramlar yaşanmış, insanlarımız birbiriyle kaynaşmış, dostluk, akrabalık ve komşuluk ilişkileri tazelenmiştir. Bayramlar önümüzdeki yıllarda da Konya'mızda toplumsal ferahlığın ve muhabbetin aşısı olacaktır. Biz nasıl büyüklerimizden bayramı bir ruh olarak almışsak bizden sonraki kuşaklara aktarılmasında da aynı hassasiyeti göstermek durumundayız. Bunun için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.

Daha müreffeh, daha güzel yarınlarda buluşmak ve bayramlaşmak umuduyla, tüm Konyalı hemşerilerimi yeniden kutluyor muhabbetle kucaklıyorum'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;