Necip Fazıl Kısakürek Fotoğraf Sergisi

Necip Fazıl Kısakürek Fotoğraf Sergisi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Necip Fazıl Kısakürek'in doğumunun 100. yılı nedeniyle KTO Sergi Salonunda 'Doğumunun 100. Yılında Necip Fazıl Kısakürek" isimli fotoğraf sergisi açıldı. Serginin açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, sergi vesilesiyle Necip Fazıl Kısakürek?i yeni nesil ile tanıştırma imkanına kavuştuklarını, üstadı rahmetle yad ettiklerini ifade etti.

Serginin açılışını Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekilleri Hasan Anğı, Ahmet Büyükakkaşlar ve Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez gerçekleştirdi.

Açılışı gerçekleştirilen sergide Nacip Fazıl Kısakürek'in bu zamana kadar kamuoyunca bilinmeyen fotoğrafları sergilenerek gün yüzüne çıkartıldı. Serginin açılışında bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Bizim yetişmemizde emeği olan Necip Fazıl Kısakürek'e ait fotoğraflarını doğumunun yüzüncü yılında bir sergiyle sunmaktan onur duyuyorum. Bu vesileyle üstadı yeni nesil gençliğe hatırlatma imkanına da kavuşmuş bulunuyoruz. Serginin hazırlanmasında emeği geçen Kültür Hizmetleri Daire Başkanımıza ve çalışanlarına teşekkür ederim' dedi.

Açılışa katılan Milletvekilleri de organizasyonu gerçekleştiren Büyükşehir belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür ettiler.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığınca gerçekleştirilen serginin 26-30 Ocak 2004 tarihleri arasında 08:00 ' 17:00 saatleri arasında ziyaret edilebileceği belirtildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;