Müzeler Haftası

Müzeler Haftası

Konya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan müzeler haftası dolayısıyla 'Konya'ya ait Osmanlı beratları ve vesikaları' sergisi açıyor. Büyükşehir Belediyesi Koyunoğlu Şehir Müzesi'nde gerçekleştirilecek sergi hafta boyunca açık kalacak.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal hizmetler Daire Başkanı Mehmet Atilla ŞİRİN konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

'Tarih ve kültür bilincimizin artmasında bu günler önemli fırsatlar. Bu günlerde müzelere akın etmeli ve müzeleri sürekli canlı tutmalıyız. Bu amaca matuf olarak Koyunoğlu Şehir Müzesi ve kütüphanende "Konya'ya ait Osmanlı beratları ve Osmanlıca vesikalar" sergisi açıyoruz. Sergide Konya'ya ait muhtelif padişahlar tarafından verilmiş, müderrislik ve mütevellilik beratları, vakfiyeler ve değişik konulara ait onlarca vesika yer alacaktır. Konya'ya ait bütün belgeleri ve bilgileri toplayan Koyunoğlu şehir müze ve kütüphanemiz, Konya'nın belleği olma yolunda ciddi çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalarından ötürü Koyunoğlu Şehir Müzesi ve Kütüphanesi Müdürü Hasan Yaşar'ı tebrik ediyorum. Bir hafta boyunca ücretsiz olarak gezilebilecek olan sergi, 18 Mayıs Çarşamba saat 17:00'de açılacaktır. Tüm halkımızı ve özellikle öğrencileri bu sergiye ve müzelere ilgi göstermelerini bekliyorum Koyunoğlu Şehir Müzesi ve kütüphanesi, Tarihi Konya Evi ile, düzenlenen değişik kurs ve etkinliklerle bir kültür merkezi hüviyetinedir. Müzemiz Haftanın her günü öğlen saatleri dahil ücretsiz olarak gezilebilmektedir'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;