Mutlu İnsanlar Şehri Konya

Mutlu İnsanlar Şehri Konya

Türkiye'de ilk kez Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılacak parke döşeme makinesinin tanıtımı için Konya'ya gelen Alman Optima Firması yetkilileri, beklediklerinden daha güzel bir şehirle karşılaştıklarını belirterek, 'Konya fantastik bir şehir. Eminiz burada yaşayan insanlar çok mutludur' dediler.

Alman Optimas firması sahibi Mr. Kleinemas ve MEC Vakum Sistemleri Taş Dökeme Makineleri yetkilisi Çevre Mühendisi Mehmet Doğruyol, Konya'nın beklediklerinden daha güzel olduğunu söylediler.

Türkiye'de ilk kez Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılacak parke döşeme makinesinin tanıtımını yapmak için Konya'ya gelen Mr. Kleinemas ve Mehmet Doğruyol Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Ziyarette, Konya'dan ne kadar etkilendiğini anlatan Alman Optimas firması sahibi Mr. Kleinemas, 'Konya'yı gezerken Avrupa şehri gibi planlanan ve geliştirilen bir şehirle karşılaşınca çok etkilendim. Konya çok fantastik bir şehir. Burayı, sanki Almanya'da yaşadığım şehrim gibi kendime yakın hissettim. Şehrin her yerindeki temizlik dikkatimi çekti. Geniş caddeler ve düzenli yapılaşmayı çok fantastik buldum' dedi. Mr. Kleinemas ile birlikte ilk kez geldiği Konya'yı gezerken şaşkınlığını gizleyemediğini vurgulayan MEC Vakum Sistemleri Taş Dökeme Makineleri yetkilisi Çevre Mühendisi Mehmet Doğruyol ise şunları söyledi: 'Kafamızda çizdiğimiz resimle Konya'da karşılaştıklarımız arasında büyük fark var. Konya, geniş caddeleri, otelleri, geleceği görerek yapılan altyapısı ile bizleri çok etkiledi. Bu kadar geniş alana sahip bir şehirde itina ve kaliteyi ön plana çıkarmanız Konyalılar için bir şans. Şuna inanıyoruz ki, insanlar Konya'da kesinlikle mutlu yaşıyorlar.'

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, altyapı sorunlarının tamamlanması ve şehir içi trafiğin rahatlatılması konusunda çalışmalar yaptıklarını hatırlatarak, az zamanda çok iş yapmayı hedeflediklerini dile getirdi. Konya'nın muhafazakar ve modern bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, 'Konya, Türkiye'de yeni bir sosyolojik olaydır. Modern-muhafazakar bir şehirdir. Konya, kendisi olmaktan utanmayan, dışa açık bir geçiş şehridir, model bir şehirdir' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;