Mustafa Durmuş ve Onur Akın Konseri

Mustafa Durmuş ve Onur Akın Konseri

Onuncu Altınbaşak Kültür ' Sanat Etkinlikleri'nin 3. gününde Konyalıların yakından tanıdığı Mustafa Durmuş ve özgün müziğin güçlü sesi Onur Akın sahne aldı. Yaklaşık iki saat sahne alan sanatçı, organizasyonun eksiksiz olduğunu belirterek Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür etti. Binlerce vatandaşın coşkuyla eşlik ettiği Onur Akın konserini Japon turist kafilesi de takip etti.

Altınbaşak Kültür ' Sanat Etkinlikleri'nin üçüncü programında, Mustafa Durmuş ve Onur Akın sahne aldı. Konyalıların yakından tanıdığı Mustafa Durmuş, 1.5 saat kadar kaldığı sahnede, sevilen şarkı ve türküleri başarıyla yorumladı. Durmuş'a şarkılarında, vatandaşlar da coşkuyla eşlik etti.

Etkinliklerde sahne alan ikinci isim ise; özgün müziğin sevilen sesi Onur Akın oldu. Vatandaşların alkış ve tezahüratları arasında sahneye çıkan sanatçı, iki saat boyunca 'Konya Halk Korosu' olarak adlandırdığı vatandaşlara birbirinden sevilen şarkılarını seslendirdi. Televole tarzı program ve bir anda çıkış yakalayıp unutulan pop şarkılarına da gönderme yapan Akın, yaklaşık 20 yıllık şarkılarının hala beğeniyle dinlendiğini söyledi. Altınbaşak etkinliklerinde organizasyonun eksiksiz olduğunu belirten Onur Akın, böyle bir organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Sanatçının konserinde bir ara ışıkları söndürtmesi, yüzlerce kişinin çakmaklarını çakarak renkli görüntüler oluşturmasına neden oldu.

20:30'da başlayan ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren konseri, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti Konya Milletvekili Hasan Angı, Ak Parti Konya İl Başkan Vekili Mustafa Çevik, İl Genel Meclisi Üyeleri, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 5 bine yakın bir seyirci topluluğu ve Japon bir turist kafilesi izledi. Japonların sanatçıyı konser sonuna kadar izlemeleri dikkat çekti.

Yaklaşık iki saat süren konser sonunda, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Ak Parti Konya İl Başkan Vekili Mustafa Çevik, ünlü sanatçıya plaket ve belediye yayınlarından oluşan bir hediye paketi takdim etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;