Müslüman İzciler Birliği

Müslüman İzciler Birliği

Arabistan, Mısır, Irak, Lübnan, İsveç, Fransa, Cezair ve Ürdünden gibi ülkelerin izci temsilcilerinin aralarında bulunduğu Müslüman İzciler Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i makamında ziyaret etti.

Dünya Müslüman İzcileri Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i makamında ziyaret etti.

Arabistan, Mısır, Irak, Lübnan, İsveç, Fransa, Cezair ve Ürdünden gibi ülkelerin izci temsilcilerinin aralarında bulunduğu Müslüman İzciler Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i makamında ziyaret etti. Geçtiğimiz hafta içerisinde Konya Tutlukırı mevkisinde 1 haftalık bir kamp süresi geçiren Müslüman İzci Temsilcileri Konya’dan memnun ayrılacaklarını ifade ettiler. Dünya Müslüman İzcileri Birliği adına gösterilen misafirperverliğe teşekkür eden Birlik Genel Sekreteri Dr. Zübery Gunim, kampa katılan tüm izcilerin Konya ve Konyalılardan son derece memnun olduklarını belirtti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ve İzcilik Federasyonu Başkanı İbrahim Kurak’ında yakınen ilgilendiği organizasyonun tüm heyet tarafından unutulmayan bir kamp olduğunu bildiren Dünya Müslüman İzcileri Birliği Genel Sekreteri Dr. Zübery Gunim, Konya’nın geçmişte aldığı Başkent özelliğini hiçbir zaman yitirmediğini gördüklerini bildirdi. 2011 yılında yapılacak olan ve tüm Dünya İzcilerininde katılacağı bir kampın Konya’da olmasını arzu ettiklerini sözlerine ekleyen Gunim, Konya’nın bu büyük organizasyona iyi bir ev sahipliği olacağını sözlerine ekledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleştirilen ve 1 hafta süren Dünya Müslüman İzciler Kampından ev sahibi olarak memnun kaldıklarını ifade etti. Dünya Müslüman İzci Temsilcilerinin 1 hafta boyunca Konya’da yakın incelemelerde bulunduklarını ve şehrimizden memnun kaldıklarını sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip şehri Konya’nın bu tarz organizasyonlara daima hazır olduğunu belirtti. 2011 yılında yapılması hedeflenen ve tüm Dünya İzcilerininde katılacağı İzciler Kampının Konya’da yapımlısından onur duyacaklarının belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, uluslar arası organizasyonlarda Konya’nın tanıtımının iyi bir şekilde yapılarak dışarıya açılacak kapısına yardımcı olacağını ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanların organizasyonda seferber etmeye hazır olduklarını bildiren Başkan Akyürek, “Türkiye’nin en büyük parkının yapım çalışmalarına başladık. 4 milyon m2 alanı kapsayan Kayacık Parkı içerisinde bulunacak sosyal mekanlarla da yaşlı genç herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak. Bu park içerisinde bir çok organizasyonunda yapılmasını amaçlıyoruz. Dünya Müslüman İzciler Kampının da bu tesis içerisinde yapılması bizleri memnun eder” dedi.

Dünya İzceler Kampının Konya’da yapılmasından onur duyacağını ifade eden Başkan Akyürek’i ayakta alkışlayan Müslüman İzciler ülkelerinden getirdikleri hediyeleri Başkan Akyürek’e takdim etti.

Başkan Akyürek’e Selçuklu armasının içerisine işlendiği çini tepsileri misafirlere takdim etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;