MUHTARLARA BİLGİSAYAR EĞİTİM SEMİNERİ

MUHTARLARA BİLGİSAYAR EĞİTİM SEMİNERİ

Büyükşehir Belediyesi?nden muhtarlara bilgisayar eğitim semineri. Konya Büyükşehir Belediyesi Konya?da görev yapan muhtarlara bilgisayar eğitim semineri düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda yapılan seminerde açılış konuşmasını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur yaptı.

Hafta içerisinde düzenlenecek bir programla Konya'da görev yapan Muhtarların tamamına bilgisayar dağıtımı yapılacağının müjdesini veren Okur, teknolojinin sunduğu imkanlarla verilen hizmetlerin daha kaliteli ve kolay yapılacağını bildirdi. Ramazan Bayramından sonra muhtarlara, bilgisayar kursunun düzenleneceğini belirten Okur, Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem ve Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde yapılacak olan kursa tüm muhtarların katılabileceğini bildirdi. Müracaatlar doğrultusunda her hafta 80 muhtara olmak üzere dönüşümlü olarak birer hafta kurs verileceğini sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, kursun tamamlanmasıyla birlikte muhtarların iyi bir bilgisayar kullanıcıları olacağını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri Haşmet Okur'un konuşmasının ardından Muhtarlar Derneği Başkanı Muzaffer Gülsöz söz aldı. Yıllardır çalışmalarında ihtiyaç duydukları bilgisayarlara Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve çalışma arkadaşlarının özverili çalışmaları ile hafta içerisinde kavuşacaklarını bildiren Muhtarlar Dernek Başkanı Gülsöz, hızla ilerleyen teknolojinin takibinde yaşadıkları eksikliğin yeni alınan bilgisayarlarla büyük ölçüde kapatılacağını bildirdi. Verilen bilgisayar kullanım seminerleri ile de muhtarların bilgisayar kullanımında bilinçlendirileceğine inandıklarını sözlerine ekleyen Gülsöz, emeği geçen herkese teşekkürler etti.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem ve Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı personelince verilen bilgisayar kullanım seminerine geçildi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda yapılan seminere yaklaşık 150 muhtar katıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;