Mobilyacılar Kavşağında Güzergah Değişikliği

Mobilyacılar Kavşağında Güzergah Değişikliği

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Master Planı programı çerçevesinde Mobilyacılar Kavşağı?nda yeni düzenleme çalışmalarına başladı. Çalışmalar dolayısıyla geçici olarak bölgedeki trafik akış yönlerinde değişikliğe gidildi.

Kavşak içindeki çalışmadan dolayı geçiş aşağıdaki şekilde servis yollarından sağlanmaktadır.

1. İstanbul Yolu'ndan şehir merkezine gelen ve giden vasıtalar kavşak inşaatı ile raylı sistem hizmet alanı arasında açılmış olan yeni servis yolunu takip edecekler.

2. Şehir merkezinden Adana istikametine gidecek vasıtalar Çamlıköy Sokağı'nı takip ederek 300 metre ileriden yine aynı güzergahtan köprü üzerine çıkacaklardır.

3. Adana istikametinden gelenler, Sanayi Odası önü İstikamet Caddesi'nden İstanbul Yolu'na çıkacaklardır.

4. İstanbul yolundan ' Adana ve Ankara yolu istikametine gidecek vasıtalar Otogar ve Selçuklu Belediyesi kavşaklarını kullanmaları gerekir.

Mobilyacılar Kavşağına yapılan 2 Altgeçit'in 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacağını belirten Mustafa Özkafa, ihalesi tamamlanan ve kısa bir süre sonra temeli atılacak olan Mobilyacılar kavşağında 2 ayrı güzergah üzerine toplam 1 kilometre uzunluğunda 2 ayrı alt geçit yapılacağını, bu alt geçitlerin tamamlanmasıyla birlikte İstanbul ve Adana çevre yollarında da trafiğin büyük ölçüde rahatlayacağını söyledi. Özkafa, 5 trilyon 100 milyar liraya mal olacak olan bu yeni projenin, kağıt üzerinde 5 ayda bitirileceğinin yazıldığını, ancak kendilerinin bu alt geçitleri 3 ayda bitirileceğinden emin olduklarını ifade etti.

Basın Kuruluşları için;