Mobilyacılar alt geçitleri hizmete girdi

Mobilyacılar alt geçitleri hizmete girdi

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Master Planı programı çerçevesinde yaklaşık dört ay önce başlattığı Mobilyacılar Altgecitleri tamamlandı. Mobilyacılar altgecitlerinin 5 trilyon 100 milyar liraya mal olduğu bildirildi.

Kasım ayı içerisinde temeli atılan ve yaklaşık dört ayda tamamlanan mobilyacılar Altgecitleri trafiğe açıldı. 5 trilyon 100 milyar liraya mal olan altgecitler hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, sanayiler ile İstanbul caddesini birbirine bağlayan Altgecitlerin Konyalılara hayırlı olmasını diledi. Özkafa; ' Kasım ayı içerisinde temelini attığımız Mobilyacılar Kavşağı 4 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak bugün trafiğe açıldı. Toplam 1 kilometre uzunluğunda 2 ayrı alt geçitlerin tamamlanmasıyla birlikte İstanbul ve Adana çevre yollarında trafik akışı büyük ölçüde rahatladı. Konya tarihinde 5 alt üst geçit yapıldı. Biz göreve geldiğimiz 5 yıllık dönem içinde tarihi bir yatırımla bu sayıyı eşitledik. Önümüzdeki günlerde de bir törenle altgecitlerimizi hizmete açacağız' dedi. Özkafa, 'Biz, hizmet aşığıyız. Konya için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Amaç, Konya'da yaşayan her insanın her alanda mutlu olmasını sağlayabilmektir. Bu yüzden de trafik özellikle Büyükşehirlerde her zaman problem olmaktadır. Biz, bu problemleri asgari seviyeye indirebilmek için çalışıyoruz. Biz bu şehrin yüzünü güldürdük, bundan sonrada hep güldüreceğiz' dedi.

İstanbul yolu üzerinde Aralık 2003 yılında yapımına başlanan altgecitler dört aylık bir çalışma takvimi sonucunda tamamlandı. Altgecitler ve üst yollar bugün itibariyle hizmete açıldı. Altgecitler 5 trilyon 100 milyar liraya mal oldu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;