Mobil Su Kalite Kontrol Aracı

Mobil Su Kalite Kontrol Aracı

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, su kontrolünü yerinde yapmak ve sorunlara anında müdahale etmek üzere Mobil Su Kalite Kontrol Aracı'nı hizmete sundu. KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Türkiye'de ilk kez Konya'da hizmet veren Mobil Su Kalite Kontrol Aracı ile su kalitesinin anında tahlil edilebildiğini; bunun da olumsuzluklara en hızlı şekilde müdahale imkânı sunduğunu belirtti.

Su kalitesinin korunması konusunda kesintisiz ve sürdürülebilir hizmet kalitesini artırmaya devam eden KOSKİ Genel Müdürlüğü, bu amaçla; Mobil Su Kalite Kontrol Aracı’nı hizmete sundu. Şehir içme suyu şebekesinin tümünü kapsayacak şekilde hizmet verecek olan Mobil Su Kalite Kontrol Aracı Türkiye’de ilk defa Konya’da hizmet veriyor.

KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun “Mobil Su Kalite Kontrol aracında fiziksel, kimyasal ve bakteriyolojik analizler yapılabilmektedir. Bu sayede abonelerimizin kullanımına sunduğumuz içme, kullanma ve endüstri sularının analizleri anında yapılarak sonuçlar alınabilecektir. Bu sayede meydana gelebilecek bir probleme en kısa sürede müdahale imkânına kavuşmuş oluyoruz. Türkiye’de ilk defa tarafımızdan kullanılmaya başlanan bu araçla şebekenin tümünü kapsayacak şekilde belirli dönemlerde sudaki klor miktarı izlemelerimizi de dijital ortama taşımış olduk. Şehir genelinde su kalitesinde bölgesel değişimleri takip edebilecek ve hızlı bir şekilde çözüm yoluna gidebileceğiz.”dedi.

160.000 YTL’ ye mal olan Mobil Su Kalite Kontrol Aracı’nın yetişmiş teknik elemanlarca, haftanın her günü 24 saat boyunca tüm şebekeyi kapsayacak şekilde hizmet vereceği bildirildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;