Miraç Kandili Kutlama Mesajı

Miraç Kandili Kutlama Mesajı

Bir çok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi içinde barındıran, hayır ve bereketi bol gecelerden olan mübarek Miraç Kandili'ni idrak etmekteyiz. Bu feyiz dolu gecenin tüm Müslümanlara, hemşerilerimize ve ülkemize kutlu olmasını diliyor; hepimize birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, Miraç Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

' Bir çok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi içinde barındıran, hayır ve bereketi bol gecelerden olan mübarek Miraç Kandili'ni idrak etmekteyiz. Bu feyiz dolu gecenin tüm Müslümanlara, hemşerilerimize ve ülkemize kutlu olmasını diliyor; hepimize birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.

Peygamber Efendimizin Mekke döneminde bir gece Mescid-i Aksâ'ya, oradan da Yüce Rabbinin katına yaptığı bu yolculuk, Yüce Mevlâ'nın sonsuz kudretini müşahede etme ve onun desteğine mazhar olarak peygamberlik görevinde manevi güç kazanma vesilesi, Müslümanlar için de Allah'a ve Hz. Peygamber'e bağlılığı pekiştiren bir sınav olmuştur.

Miraç Kandili, bizlere, hem kendimiz, yakınlarımız ve bütün insanlığın barış ve esenliği için dua etmemiz gerektiğini, hem de ilahi rahmete ancak, nimet ve külfeti insanca paylaşarak, görev ve sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getirerek, çevremizde ve dünyada akan gözyaşını dindirerek, sonu gelmez ihtirasların yol açtığı hak ihlallerini, şiddet ve savaşı durdurarak ulaşabileceğimizi hatırlatmaktadır.

Bu vesileyle Yüce Allah'tan, tüm İslam Âlemi'ni daha nice hayırlı ve kutlu gecelere huzur, zenginlik ve sağlık içerisinde kavuşturmasını diliyorum.'

Basın Kuruluşları için;