Mevlid Kandili Mesajı

Mevlid Kandili Mesajı

Allah-ü Teâlâ?nın insanlığa gönderdiği en son rahmet elçisi, Peygamberimiz Hz. Muhammed'in, örnek ahlakını anlamaya, ve tüm gönüllerde O?na hissedilen derin sevgiyi aktarmak amacıyla asırlardır O?nun dünyaya gelişini kutlamaktayız. Evrensel barışın yaşatılması için Peygamberimizin ahlak modelini örnek hayatını tüm insanlığa tanıtmanın ve aktarmak önemli bir misyondur.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Mevlit Kandili Dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınladı.

Başkan Akyürek mesajında şu görüşlere yer verdi :

'Allah-ü Teâlâ'nın insanlığa gönderdiği en son rahmet elçisi, Peygamberimiz Hz. Muhammed'in, örnek ahlakını anlamaya, ve tüm gönüllerde O'na hissedilen derin sevgiyi aktarmak amacıyla asırlardır O'nun dünyaya gelişini kutlamaktayız. Evrensel barışın yaşatılması için Peygamberimizin ahlak modelini örnek hayatını tüm insanlığa tanıtmanın ve aktarmak önemli bir misyondur.

İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hz. Peygamberin hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır. Allah Resûlü'nün dünyaya teşrif buyurarak aramıza girip bizi şereflendirdiği gün, bütün insanlık, hatta bütün bir varlık âleminin bayramı sayılır. Kalbi insanlığın acılarını, sorunlarını ve özlemlerini sona erdirmekle dolu olan efendimiz Hazreti Muhammed, insanlığa hatırlattığı değerlerle tarihte özel bir yere sahiptir.

Her açıdan buhran içinde kıvranan insanlığa, verdiği mesajlarla çıkış yolunu gösteren Hazreti Peygamber maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşan günümüz dünyasına da kurtuluş reçetesini sunmaktadır. Çağımız dünyası bugün O'nun iyiden ve iyilikten yana insanı ruh ve beden olarak mutluluğa eriştiren ilahi hikmetlerine ihtiyaç duymaktadır. O'nu okumaya ve anlamaya Onun engin sevgi ve hoşgörüsüne letafet ve zarafetine, izzet ve keremine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır.

Kutlu Doğum haftası denildiğinde, Hz. Peygamberi anmak, daha da önemlisi onu anlamak, onun temsil ettiği değerler bütününü tanımak ve hayatımıza ışık tutan bir meşale yapabilmek çabası akla gelir. Onun evrensel çağrısını insanlara daha iyi anlatmak ve bu sevgi,hoşgörü beraberlik halkasında bir arada olmak için kutlu doğum haftasında yapılacak etkinlikler ayrı bir önem taşımaktadır.

Günümüz dünyasının muhtaç olduğu gerçek barış ve farklılıklarla beraber yaşama örneğini en açık bir şekilde yaşayarak göstermiş, aynı şehri, farklı din ve inanç sahipleriyle paylaşmıştır.

Bu kutlu günlerin O'nun daha iyi tanınmasına vesile olmasını diler hemşerilerimizin ve tüm İslam Aleminin Mevlid Kandili'ni tebrik ediyorum.

Basın Kuruluşları için;