Mevlana Törenleri Biletleri Tükendi

Mevlana Törenleri Biletleri Tükendi

Mevlana Celaleddin-i Rumi?yi anma törenlerine bu yıl geçen yıllara oranla daha büyük bir ilgi görülürken, biletlerin şimdiden tükendiği bildirildi. Yetkililer sadece 3 gün için bilet kaldığını ifade ederek, bunlarında ?Ramazan Bayramı?na kadar tükenmesini beklediklerini açıkladı.

Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin ölümünün 729. yıldönümü dolayısıyla 10-17 Aralık arasında düzenlenen Mevlana Haftası'nın en önemli bölümünü, 100. Yıl Spor Salonu'nda gerçekleştirilen sema gösterileri ve tasavvuf müziği konserlerinin yer aldığı programlar oluşturuyor.

Bu yıl 3'ü gündüz, 8'i akşam düzenlenecek toplam 11 gösterinin biletleri hızla tükeniyor. Şu ana kadar satılan biletlerin yüzde 70'e yakınını, tur operatörlerinin yabancı turistler için satın aldığını belirten yetkililer, 11 gösteriden 8'i için biletlerin tamamen satıldığını bildirdiler.

Sadece 10, 11 ve 12 Aralık akşamları düzenlenecek gösteriler için bilet kaldığı belirtilirken. Son yıllarda törenlerin Ramazan ayına rastlamasının, ilgiyi beklenenin altına düşürdüğünü hatırlatan yetkililer, bu yılki törenlerin Ramazan ayından sonra yapılacak olmasının, gösterilen yoğun ilginin en önemli nedeni olduğunu vurguladılar.

Basın Kuruluşları için;