Mevlana Kalkınma Ajansı Toplantısı Yapıldı

Mevlana Kalkınma Ajansı Toplantısı Yapıldı

Konya ve Karaman'ın oluşturduğu Mevlana Kalkınma Ajansı'nın olağan toplantısı yapıldı. Konya Valisi Osman Aydın, toplantıda genel sekreter ataması ve yer seçiminin görüşüldüğünü belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de ajansın bölgenin gelişmesinde önemli rol oynayacağını ifade etti.

Konya ve Karaman’ın oluşturduğu Mevlana Kalkınma Ajansı’nın ikinci Yönetim Kurulu toplantısı Karaman’da yapıldı.

Karaman Valiliği’ndeki toplantıya Konya Valisi Osman Aydın, Karaman Valisi Fatih Şahin, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karaman Belediye Başkanı Ali Kantürk, Konya İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Sabri Ak, Karaman İl Genel Meclisi Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez, Karaman Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mustafa Toktay katıldı.

Toplantı hakkında bilgi veren Konya Valisi Osman Aydın, kısa süre önce hayata geçirilen Mevlana Kalkınma Ajansı’nın bütçe ve çalışma planı belirlendikten sonra çalışmalarının hızlanacağını söyledi.

Karaman Valisi Fatih Şahin, iki şehir için de çok önemli olan Kalkınma Ajansı’nın sosyo-ekonomik ve kültürel potansiyeli ortaya çıkararak bölgeyi ulusal ve uluslararası alanda tanıtacağını söyledi.

Mevlana Kalkınma Ajansı’nın bölgenin gelişmesinde çok ciddi rol oynayacağını kaydeden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, “Konya ve Karaman kardeş iki şehir olarak ajansta bulunuyorlar. Kalkınma Ajansı, 2009 yılında sanayicilere ve KOBİ’lere önemli destek sağlayacak” dedi.

Karaman Belediye Ali Kantürk ise, ajansın bölge genelinde birçok sosyo-ekonomik projeye katkı sağlayarak kalkınmaya destek olacağını vurguladı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;