Mevlana Hoşgörü ve Sevgi Yürüyüşü Yapıldı

Mevlana Hoşgörü ve Sevgi Yürüyüşü Yapıldı

Hazreti Mevlana'nın 735'inci Vuslat Yıl Dönümü Anma Etkinlikleri kapsamında Mevlana Hoşgörü ve Sevgi yürüyüşü yapıldı.

Hazreti Mevlana’nın 735’inci Vuslat Yıl Dönümü Anma Etkinlikleri Mevlana Hoşgörü ve Sevgi yürüyüşü ile başladı.

1-17 Aralık tarihleri arası yapılacak etkinliklerin ilki olan yürüyüş Zafer Meydanı’ndan başlarken; yürüyüşe Konya Valisi Osman Aydın, AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul, Halep Valisi Dr. Tamer Fuat El Hacce, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Sabrik Ak, Hazreti Mevlana’nın torunu Esin Çelebi, merkez ilçe belediye başkanları, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Semazenlerin ve İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Takımı’nın da eşlik ettiği yürüyüş Mevlana Müzesi’nden son buldu. Protokol üyeleri daha sonra Mevlana Müzesi’ni ziyaret ederek, çocuk semazenlerin gerçekleştirdiği sema gösterisini izlediler. Bu arada, İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Takımı Konya Valiliği önünde konser verdi.

Etkinlikler kapsamında Mevlana Müzesi, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi ve Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde çeşitli sergilerin açılışları yapıldı.

Hazreti Mevlana’nın 735’inci Vuslat Yıl Dönümü Anma Etkinlikleri kapsamında bu akşam saat 19.00’da Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda Aşkın Terapi, saat 20.00’de Dinle Neyden filminin gösterimi yer alacak. Sema töreni ise saat 20.00’de Mevlana Kültür Merkezi Kapalı Sema Salonu’nda yapılacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;