Mevlana Barış Otobüsü Brüksel'de

Mevlana Barış Otobüsü Brüksel'de

Konya Büyükşehir Belediyesi, dünyadaki Konya ve Mevlana Günleri programlarında kullanılmak üzere hazırlanan Mevlana Barış Otobüsü Brüksel'e ulaştı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, özel tanıtım otobüsünün Avrupa'da yaşayan Türkler ve Avrupalılar tarafından büyük ilgiyle karşılandığını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından dünyanın değişik ülkelerinde düzenlenmekte olan 'Konya ve Mevlana Günleri' programları için hazırlanan özel tanıtım otobüsü Brüksel'e ulaştı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Belçika, Hollanda, Almanya ve Avusturya'da toplam 13 şehirde yapılacak etkinliklerde kullanılmak üzere hazırlanan Mevlana Barış Otobüsü'nün hem Avrupa'da yaşayan Türkler, hem de Avrupalılar tarafından büyük ilgiyle karşılandığını belirtti. Başkan Akyürek, özel otobüsün etkinlikler kapsamında; Brüksel, Lummen, Genk, Amsterdam, Zaandam, Den Hag, Rotterdam, Hoorn, Köln, Münih, Frankfurt, Würzburg ve Viyana şehirlerini dolaşarak, yüzbinlerce kişiye Hz. Mevlana'nın 'Gel' çağrısını ulaştıracağını ifade etti.

Almanya'da hazırlanarak yola çıkan Mevlana Barış Otobüsü, Avrupa'nın 13 şehrindeki Konya ve Mevlana Günleri etkinliklerine katılacak ekibi taşıyarak tanıtım faaliyetlerinde kullanılacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;